O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Zadní část „Molochova“ se může zlepšit. Praha 7 představila návrh rekonstrukce ulice U Letenské vodárny

Ve čtvrtek 4. června městská část Praha 7 představila na veřejném setkání místním obyvatelům projekt obnovy ulice U Letenské vodárny, která tvoří zadní část komplexu budov známého jako „Molochov“.

Na začátku večera vystoupil místostarosta Ondřej Mirovský, do jehož gesce spadá péče o zeleň a životní prostředí. Mirovský připomněl, že zadání projektu vznikalo v listopadu a prosinci roku 2013. Poté prezentovali zahradní architekti navrhované úpravy. V druhé části večera probíhala živá diskuse, kterou doplnila také radní pro rozvoj Lenka Burgerová.

„O nevyhovující podobě současného stavu pochybuje málokdo. Ačkoli mnozí obyvatelé vzorně pečují o své předzahrádky, místo působí celkově spíše neuspořádaným a zanedbaným dojmem a periodicky trpí v době fotbalových zápasů. Nechceme ulici U Letenské vodárny uzavírat jako soukromý prostor, ale zpřehlednit organizaci místa a stanovit jasný režim využití tak, aby se zvýšila jak estetická kvalita, tak bezpečnost. Zároveň dochází k úpravám zahrady školky Na Výšinách i prostoru okolo letenské vodárenské věže, očekáváme tedy významný posun k lepšímu v celé oblasti. “ uvedla Lenka Burgerová.

Místa, která slouží jako vjezdy do garáží, by měla být čitelně vymezena od zelených částí pro oddych a trávení volného času. Vozovka po obnovení živice zůstane zachována ve stávající podobě, novou podobu však získají chodníky. Podle požadavků památkové ochrany by měly být tvořeny velkoformátovými dlaždicemi, kterými bylo okolí „Molochova“ vybaveno původně. Návrh respektuje stávající vzrostlou zeleň a architekti navrhují doplnit ji další výsadbou stromů i popínavých rostlin a keřů tak, aby tvořila esteticky zajímavý celek.

Z diskuse vyplynula řada otevřených otázek. Nejpalčivější z nich se zdá být celkový režim prostranství a případná kontrola jeho dodržování. Obyvatelé obnovu okolí jejich domů vítají, prozatím se ale obávají nedostatečného zohlednění problematických jevů, se kterými se nyní v prostoru setkávají, například periodicky se opakujícího výtržnictví některých sportovních fanoušků.

Místostarosta Ondřej Mirovský k tomu dodává: „Naším cílem není prosazovat návrh za každou cenu. Vycházíme z objektivní potřeby úprav a šance na zlepšení zajímavého prostranství. O následných krocích budeme dále jednat, rádi bychom zapojili také zdejší společenství vlastníků. Financování projektu se budeme snažit posílit dotacemi z externích zdrojů.“

10.06.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1785 x