O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Přijďte určit deset problémů Prahy 7

Městská část Praha 7 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR pořádá Fórum místní Agendy 21. V rámci tohoto setkání bude radnice diskutovat s občany o životě v Praze 7, problematických místech a dalším rozvoji městské části. Cílem Fóra je najít palčivé problémy a také příčiny jejich vzniku. V následném kroku městská část hledá možná východiska a řešení. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 11. června 2015 od 18 hodin v ZŠ Strossmayerovo náměstí.

Fórum probíhá prostřednictvím pracovních skupin. Obyvatelé se rozmístí u pracovních stolů podle preferované oblasti. Fórum zahájí starosta a jeho zástupci a večerem provází zkušený moderátor. Skupiny u pracovních stolů vedou diskusní pomocníci, tzv. facilitátoři. Jejich úkolem je dbát na rovnováhu mezi jednotlivými účastníky debaty. Každý účastník může vznést svůj názor, žádný námět není lepší nebo horší. Debatu u stolů sledují zodpovědní politici a odborníci na danou problematiku. Na závěr večera zástupci pracovních skupin představí před celým fórem výsledky své práce. Všichni zúčastnění pak problémy ohodnotí preferenčními hlasy podle vnímané důležitosti.

Fórum MA21 není jedinou metodou systematického sběru podnětů od obyvatel. Městská část Praha 7 opakovaně pořádá debatní setkání nad konkrétními tématy. Fórum MA21 je však vítanou příležitostí k seznámení s celou škálou problémů Prahy 7 a šancí pro sblížení názorů,“ uvedl zástupce starosty Ondřej Mirovský.

Městská část zpracuje z Fóra MA21 výsledky a publikuje o setkání zprávu. Výsledky Fóra MA21 jsou dále ověřeny v rámci širší skupiny obyvatel.

„Setkání pořádáme záměrně v čase před letními prázdninami. V průběhu léta se budeme snažit na podněty od veřejnosti reagovat a zjištěné problémy řešit,“ doplnil starosta Jan Čižinský.

Fórum Prahy 7 pracuje v roce 2015 s těmito oblastmi:

• A: Životní prostředí
  • B: Vzdělávání a sport + volný čas