Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Děti se v Letenských sadech připraví na bezpečné prázdniny

Ve čtvrtek 4. června 2015 se v Letenských sadech uskuteční již 9. ročník celopražské zábavně-preventivní akce Bezpečné prázdniny. Projekt zaměřený na nástrahy a nebezpečí, jimž mohou být děti vystaveny během prázdninového období, pořádá městská část Praha 7 za finanční podpory hl. m. Prahy. Letos se Bezpečných prázdnin zúčastní cca 1 500 dětí z 8 pražských městských částí.

Letní prázdniny jsou pro děti časem dobrodružství, her a zábavy. Zároveň je to však také období, kdy se režim dítěte zásadně mění. Nechodí do školy a má více volného času, který mnohdy tráví bez dohledu rodičů. Smyslem akce Bezpečné prázdniny je připravit děti na rizika, která jim v tomto období hrozí,uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Bezpečné prázdniny se uskuteční v Letenských sadech od 9:00 do 13:00 hodin.

Akce je tématicky zaměřena na žáky 1.–5. tříd základních škol. Děti se v rámci bohatého programu seznámí z řadou užitečných informací z oblasti bezpečnosti silničního provozu či nebezpečí při sportu a dalších prázdninových aktivitách. Poukázáno bude i na rizika, která jim hrozí, když zůstanou samotné doma. Zároveň se dozvědí, jak poskytnout první pomoc nebo jak zavolat záchrannou službu, hasiče či policii. Nahlédnou také do problematiky drog, šikany a obtěžování. V soutěžích pak dostanou příležitost si své nově nabyté poznatky otestovat. Připravena je řada cen a dárků. Každý z účastníků zároveň obdrží informační brožurku Bezpečné prázdniny, kterou MČ Praha 7 vydala jako praktického rádce a pomocníka při krizových situacích.

Od 10 do 11 hodin vystoupí na pódiu animátoři s hrami a soutěžemi.

Na Bezpečných prázdninách budou mít svá stanoviště složky Integrovaného záchranného systému hl. m. Prahy, Sdružení Linka bezpečí, Oblastní spolek ČČK Praha 7, Zdraví-život, YMCA Praha o.s., Promotým s.r.o., Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s., Česká koalice proti tabáku, z. s., Nadace KOŠE PROTI DROGÁM, PROGRESSIVE, o.p.s., Imperativ, z.s., Ztracené dítě o.s., odd. bezpečnostní prevence ÚMČ Praha 7 a další.

03.06.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1491 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7