O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 představí projekt rekonstrukce ulice U letenské vodárny

Téměř každý obyvatel Prahy již někdy zaslechl o domě s lidovým názvem „Molochov“. Jedná se o známou funkcionalistickou budovu luxusních nájemních bytů na pražské Letné s nádherným výhledem na Pražský hrad a Letenskou pláň. Již málokdo ale ví, že zadní trakt domu skrývá klidnou ulici se vzrostlou zelení a drobnými dvorky.

Ulici s názvem U letenské vodárny spravuje městská část Praha 7. Rozbitý povrch, neuspořádaná zeleň a opotřebovaný mobiliář přivedl Prahu 7 k myšlence její rekonstrukce. Městská část již v roce 2013 uspořádala dvě veřejná projednání s místními obyvateli a výsledky ověřila pomocí ankety. Hlavními tématy setkání byla zeleň, množství laviček a počet parkovacích stání pro automobily.

Oproti přední části domu, která vede na rušnou třídu Milady Horákové, představuje zadní trakt oázu klidu. Rodiče s malými dětmi, chovatelé psů či senioři se mohou několika kroky ocitnout v intimním poloveřejném prostoru. Ulice sousedí se zahradou mateřské školky, dětským hřištěm a areálem Letenské vodárny a vytváří tak příjemný celek pro sousedský odpočinek,“ popisuje potenciál místa zástupce starosty městské části Praha 7 Ondřej Mirovský.

Také na základě sebraných poznatků vypracovali zahradní architekti Ivan Marek, Barbora Eismanová a Iveta Kopřivová návrh rekonstrukce. Městská část Praha 7 ve čtvrtek 4. června projekt představí veřejnosti.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 4. června 2015 od 18 hodin v informačním centru tunelu Blanka na Letenské pláni.

29.05.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1586 x