O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 díky ukončeným IT smlouvám ušetří 6 a půl milionu korun ročně

Vedení Prahy 7 účtuje po půl roce ve funkci. Po ukončení celkem devatenácti smluvních vztahů v oblasti IT z minulých volebních období se městské části podaří ročně ušetřit 6,5 mil. Kč. V souvislosti s těmito smlouvami podala městská část 5 trestních oznámení.

„Po nástupu do funkce jsme začali detailně prověřovat veškerá platná smluvní ujednání, všechny faktury, které úřad proplácel, a veškeré realizované nákupy. Jenom v oblasti IT jsme identifikovali celkem 19 předražených, nepotřebných či dokonce fiktivních smluvních vztahů. Všechny se nám v průběhu šesti měsíců, co jsme ve funkci, podařilo ukončit. Úřad městské části díky tomu ročně ušetří 6,5 mil. Kč, což je pro ilustraci o půl milionu více, než městská část za rok vydá na opravu chodníků,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Pavel Vyhnánek.

Většinu z ukončených smluvních vztahů představovaly servisní smlouvy s pravidelnými měsíčními paušály. Obdobný smluvní vztah bude mít nyní Praha 7 pouze jediný, a sice na datové propojení úřadu a informačních center. Za tuto službu městská část dosud utrácela 186 tisíc korun měsíčně. Tento náklad se podařilo snížit na 36 tisíc korun měsíčně.

Radnice rovněž ukončila rámcové smlouvy na nákup výpočetní techniky, na základě kterých v minulosti například nakupovala počítače pro úředníky za 30 tisíc korun kus. Do budoucna radnice plánuje nakupovat PC v maximální ceně 10 tisíc korun.

„Jediný nový náklad v této souvislosti představuje jedno nové pracovní místo v oddělení informatiky. Chceme, aby naši IT pracovníci měli data a sítě úřadu plně pod kontrolou a již tu dále nefigurovaly drahé externí firmy, u kterých se mnohdy ani nedalo dopátrat toho, co vlastně dělají,“ doplnil místostarosta Pavel Vyhnánek.

29.05.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1593 x