O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 vyčistí pozemky protipovodňového dvora, mohlo by zde vzniknout parkoviště

Rada MČ Praha 7 schválila úklid souboru pozemků při ulici Jankovcova, které od roku 2004 slouží jako tzv. protipovodňový dvůr. Po většinu roku jsou pozemky nevyužité a v současné době také poměrně zanedbané. Radnice sedmé městské části zvažuje umístit zde parkoviště.

Pozemky se nacházejí v blízkosti stanice metra Nádraží Holešovice, při ulici Jankovcova, v úseku mezi ulicemi Plynární a Vrbenského. Po povodních v roce 2002 bylo rozhodnuto, že zde bude zřízen tzv. protipovodňový dvůr, který by v případě rizika záplav sloužil jako překladiště materiálu a vybavení. Od té doby byly pozemky využívány především při protipovodňových cvičeních.

„Vzhledem k tomu, že pozemky nejsou oploceny a pravidelně udržovány, je třeba je alespoň jednou ročně pořádně vyčistit od odpadků, vysoké trávy a náletových dřevin. Zároveň se jedná o plochu v zajímavé lokalitě v blízkosti metra, pro kterou většinu času není žádné využití. Hledáme proto cestu, jak zde při zachování funkce protipovodňového dvora udělat něco užitečného,“ uvedl zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš.

Jako vhodné řešení se jeví zřídit zde parkoviště, které by mohlo díky výhodnému umístění u stanice metra sloužit především návštěvníkům městské části. V případě zvýšeného rizika povodňového ohrožení by bylo parkoviště uzavřeno a pozemek by mohl sloužit svému původnímu účelu.

„O případných variantách fungování tohoto parkoviště budeme ještě jednat. V první fázi pro nás bude důležité sehnat na jeho zbudování potřebné finance. Rádi bychom na to získali dotaci z hlavního města,“ doplnil místostarosta Mareš.

Celková výměra pozemků činí 8 110 m². Část plochy, o rozloze 2.085 m², je pronajata společnosti PREdistribuce a.s. jako pochozí a parkovací plocha k budově trafostanice.

25.05.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1416 x