Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 navýšila financování škol

Základní i mateřské školy Prahy 7 za sebou mají první měsíc hospodaření se zvýšeným příspěvkem na žáka, který městská část schválila v březnu tohoto roku. Radnice tímto učinila první krok k nápravě dosavadního stavu, kdy školy sedmé městské části dostávaly jeden z nejnižších příspěvků na žáka v Praze.  

„Jsem velice ráda, že jsme alespoň částečně napravili velké zanedbání, které tu přetrvávalo z minulých volebních období. Předchozí politická reprezentace školám dávala tak nízké příspěvky, že sotva pokryly jejich běžný provoz, školám nezbývaly finanční prostředky na zvyšování kvality vzdělávání. To bylo dlouhodobě neudržitelné,“ uvedla radní Silvie Kratochvílová.

Školy Prahy 7 dosud dostávaly roční příspěvek na žáka ve výši  8 592 Kč. Z toho 1 360 Kč činil příspěvek hl. m. Prahy a 7 232 Kč šlo z  městské části. Současné vedení radnice tuto částku při schvalování letošního rozpočtu navýšilo o 1 500 Kč. Nyní školy na každého žáka obdrží více než 10 000 Kč.

Celkově Praha 7 na letošní provoz základních a mateřských škol vyčlenila téměř 34 mil. korun, tedy cca o 7 mil. korun více než v loňském roce. Zhruba 2 mil. korun z této částky přinesl meziroční nárůst počtu žáků.

 „Zvýšení neinvestičního příspěvku na provoz naší školy pro rok 2015 jsem uvítal a vnímám jej jako krok správným směrem, který nám pomůže postupně dostávat účetnictví z červených čísel. Přesto i s takto navýšeným příspěvkem zůstávají školy v Praze 7 pod celopražským průměrem
a z mnoha důvodů je velmi potřebné, aby trend zvyšování příspěvku na provoz škol rostl i v příštích letech,“
řekl ředitel ZŠ Strossmayerovo náměstí František Rada.

„Jsme si vědomi toho, že s ohledem na současný stav školních budov a stále se zvyšující nároky na kvalitu výuky ani tato částka není zcela dostatečná. Pevně věříme tomu, že ruku v ruce s úspornými kroky, které na úřadě průběžně realizujeme, se nám bude nadále dařit příspěvky školám zvyšovat,“ doplnil zástupce starosty Pavel Vyhnánek.   

 

15.05.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1454 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7