O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

V Praze 7 se bude soutěžit o nejhezčí vnitroblok, předzahrádku či květinovou výzdobu

Praha 7 má na svém území řadu vnitrobloků, dvorků a předzahrádek, které  obyvatelům často slouží k oddechu, sportovnímu vyžití, zahradničení i jako místa sousedského setkávání. Obyvatelé mnoha obytných domů o tyto prostory příkladně pečují. Řadu domů rovněž zdobí atraktivní květinová výzdoba. Městská část Praha 7 chce tuto činnost podpořit a ocenit.

„Cílem soutěže je podpořit občany v péči o předzahrádky či dvorky a ve zkrášlování balkonů a  oken květinovou výzdobou. Pevně věřím, že se nám touto cestou podaří přispět k přívětivému prostředí naší městské části a zároveň ocenit ty, kterým záleží na vzhledu míst, kde žijí,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Soutež je rozdělena do dvou kategorií: o nejhezčí  vnitroblok, předzahrádku či dvorek a  o nejhezčí balkon nebo okno.

Soutěže se mohou zúčastnit obyvatelé domů, k němuž přísluší přihlášená předzahrádka, dvorek, vnitroblok, balkony nebo okna, a jsou jeho vlastníky, popřípadě získají souhlas vlastníka. Přihlášku do soutěže je třeba zaslat nejpozději do 31. července 2015 na e-mailovou adresu: nejhezcidvorekprahy7@p7.mepnet.cz, nebo na adresu: městská část Praha 7, odbor životního prostředí, nábř. Kpt. Jaroše 1000, 170 00 Praha 7. Na obálku uveďte heslo „Nejhezčí  vnitroblok, předzahrádka, dům s květinovou výzdobou“.

Členové hodnotící komise navštíví přihlášené místo v průběhu srpna nebo září tohoto roku. Všechna přihlášená místa budou posuzována mimo jiné podle originality a efektivnosti úprav, kompozičního uspořádání, množství zapojených občanů, čistoty či celkového vzhledu prostoru. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v říjnu. Ceny si převezmou zástupci tří vítězných projektů.

Více informací a pravidla soutěže najdete zde: http://www.praha7.cz/18152_Soutez-o-nejhezci-vnitroblok-predzahradku-balkon-ci-okno-domu-s-kvetinovou-vyzdobou

05.05.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1469 x