O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Od května vychází nový Hobulet

Obyvatelům sedmé městské části je v těchto dnech do schránek doručováno nové vydání měsíčníku Prahy 7 Hobulet. Hned na první pohled jsou patrné výrazné změny grafiky časopisu. Změnil se také papír z křídového na novinový. Uvnitř na čtenáře čeká bohatý obsah, nové rubriky, témata zaměřená na historii, současnost či budoucnost Prahy 7 i prostor pro jejich vlastní názory. Nový Hobulet je také výrazně levnější.

Praha 7 vypověděla smlouvu externí firmě, která pro městskou část v minulých volebních obdobích Hobulet vydávala. Ve výběrovém řízení našla novou šéfredaktorku, kterou se stala novinářka Klára Janicki, a postupně vypsala veřejné soutěže na grafiku, tisk a distribuci časopisu.

Největší změnou, kterou čtenáři na novém Hobuletu ihned zaregistrují, je nová grafická podoba. Výběrového řízení se zúčastnilo 20 grafických studií, mezi nimi i laureáti prestižních cen, jako Nejkrásnější kniha roku nebo Czech Grand Design. V soutěži zvítězil návrh grafického studia Roberta Jansy. Výraznou proměnou prošla také obsahová část.

„Pevně věřím, že nový Hobulet nebude klasickým radničním periodikem, které informuje převážně jen o rozhodnutích a činech politiků. Chceme vydávat časopis pro lidi, kteří zde žijí, tráví svůj volný čas, setkávají se, organizují různé aktivity a tím spoluvytváří nezaměnitelný charakter naší městské části, uvedla radní MČ Praha 7 Hana Třeštíková.

Čtenáři nového Hobuletu se mohou těšit na sloupky zajímavých osobností, žijících v Praze 7, podrobný kulturní program, inspirace z evropských metropolí, informace o urbanistických a rozvojových tématech, politickém dění a mnoho dalšího. Hobulet bude přinášet novinky ze života Prahy 7 i tipy, co a kde lze aktuálně shlédnout, navštívit či zažít. Čtenáři budou mít možnost vyjádřit se k současným problémům v rubrice Hyde Park nebo posílat vlastní náměty k tématům, která je zajímají.

Významný rozdíl je také v nákladech na vydávání časopisu. Dřívějších 288 tisíc Kč měsíčně se městské části podařilo srazit na současných 166 tisíc Kč měsíčně, včetně platu šéfredaktorky. Praha 7 tak při 11 ročních vydáních ušetří více než 1 milion 300 tisíc korun.

„Ta úspora bude v konečném důsledku ještě vyšší. Radnici nyní totiž plyne také příjem z inzerce. Ten si dříve celý nechávala firma, která Hobulet vydávala. Za první měsíc se nám již z prodeje inzerce podařilo získat 125 tisíc korun. Náklady na vydávání našeho časopisu se tedy budou díky inzerci dále snižovat,“ doplnil zástupce starosty MČ Praha 7 Pavel Vyhnánek.

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

29.04.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1635 x