O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 má zájem o podzemní garáže na Letné

V rámci výstavby tunelového komplexu Blanka vznikají na Letné podzemní garáže. Praha 7 má zájem jejich část využít pro rezidenty městské části. Radnice aktuálně nechává zpracovat analýzu, která má zodpovědět otázky, o kolik parkovacích míst bude Praha 7 stát a v jakém režimu je bude provozovat.

„Podle našich informací by podzemní garáže na Letné měly být k dispozici na podzim letošního roku, bez ohledu na termín otevření tunelu Blanka. Rádi bychom jejich prostřednictvím rozšířili parkovací kapacity pro rezidenty Prahy 7. Předmětem zadané analýzy je odhad finanční náročnosti provozu, režim provozu, ale také zhodnocení, o jaký rozsah parkovacích míst bychom měli hlavní město zažádat,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Ondřej Mirovský.

Hl. m. Praha realizuje na Letenské pláni výstavbu třípodlažních podzemních garáží s celkovou kapacitou 825 parkovacích stání. V objektu je rovněž umístěno jedno z technologických center tunelu Blanka.

23.04.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1983 x