Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Dobrovolníci uklidili vytipované lokality v Praze 7

Přes sedmdesát dobrovolníků se v sobotu 18. 4. krátce po deváté dopoledne připojilo k celorepublikové kampani Ukliďme Česko a vyrazili uklízet vytipované, zanedbané lokality v Praze 7. Mezi zúčastněnými nechyběli ani starosta městské části Jan Čižinský, jeho zástupci Ondřej Mirovský a Kamil Vavřinec Mareš a radní Lenka Burgerová. Do akce Ukliďme si Prahu 7 se zapojily také terénní pracovnice programu NO BIOHAZARD a část lidí bez domova, kteří žijí v okolí Hlávkova mostu.

Obyvatelé se rozdělili na dvě pracovní skupiny. První trasa vedla od stanice Vltavská směrem k nádraží Bubny a dále k železniční zastávce Praha – Holešovice. Druhá skupina se věnovala holešovickému nábřeží. Pro pracovníky byly na místě přichystané ochranné pomůcky, pytle, lopaty a košťata.

Úklid městské části je zásadní téma, kterému se intenzivně věnujeme a snažíme se všemi dostupnými prostředky jej zlepšovat. Máme v úmyslu v těchto akcích pokračovat, a proto uvítáme všechny podněty, na které lokality bychom se měli dále zaměřit,“ uvedl zástupce starosty Ondřej Mirovský.

Odpadu bylo nakonec více, než se původně očekávalo. Připravených pětaosmdesát velkých odpadových pytlů nestačilo a v průběhu akce museli organizátoři narychlo dodávat další. Celkově se nasbíralo přes 150 pytlů různého odpadu. Nechyběly dokonce ani pneumatiky, ledničky, rozbité dětské kočárky a další. Každou skupinu doprovázely terénní pracovnice programu NO BIOHAZARD, které likvidovaly infekční odpad. Lidé bez domova z okolí Hlávkova mostu, kteří se k úklidu připojili, se zaměřili na přilehlé vltavské břehy.

Do akce Ukliďme si Prahu 7 se zapojily také tři místní organizace, které pro účastníky úklidu připravily odměny. Společnost Ekolo.cz nabídla dobrovolníkům projížďku na elektrokolech s průvodcem po centru Prahy. Firma VeloRama poskytla poukázku na zapůjčení moderní stylové skládací koloběžky zdarma a český fotbalový klub AC Sparta Praha účastníkům poskytl sto volných vstupenek na duel AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno, který proběhne v neděli 26. dubna na Letné.

Jindy nepopulární uklízení si lidé užívali a odcházeli s dobrým pocitem. Na uklizená místa byly vyvěšeny informační cedulky s textem: Tento prostor uklidili dobrovolníci z Prahy 7. Prosíme, udržujte zde pořádek.

„Jsem velice rád, že se úklid vydařil. Všichni účastníci měli radost z toho, jak rychle nám šla práce od ruky. Srdečně děkuji všem dobrovolníkům i všem sponzorům, kteří se do úklidu zapojili a udělali z Prahy 7 čistší místo,“ doplnil starosta Jan Čižinský.

Obrázek bez popisku

22.04.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1777 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7