O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 a Národní zemědělské muzeum prohloubí spolupráci

Podpisem smlouvy o spolupráci starosta Prahy 7 Jan Čižinský a generální ředitel Národního zemědělského muzea Praha Milan Jan Půček stvrdili svůj zájem o úzkou spolupráci. Sedmá městská část a NZM chtějí spojit své síly při pořádání vzdělávacích, kulturních a společenských akcí pro školy i širokou veřejnost.

„Národní zemědělské muzeum patří mezi přední kulturně vzdělávací instituce v celé republice. Expozice a programy muzea v mnoha ohledech přibližují minulý i současný vývoj české společnosti všem generacím. Velice si těchto aktivit ceníme a rádi muzeum v jeho činnosti podpoříme,“ uvedl starosta Jan Čižinský.

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský a generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček podepsali smlouvu o spolupráci v budově NZM Praha na Letné ve středu 15. dubna 2015. Cílem spolupráce je pořádání kulturně osvětových akcí pro veřejnost a programů pro školy, jejichž smyslem je popularizovat témata z oblasti zemědělství, lesnictví, vývoje venkova, lidových tradic, gastronomie, ochrany přírody a mnohá další.

NZM připravuje celou škálu aktivit zaměřených na malé i velké návštěvníky. V rámci smlouvy o spolupráci se muzeum mj. zavázalo poskytovat školám z Prahy 7 slevu ze vstupného. Zároveň dle možností zohlední připomínky městské části Praha 7 při obnově své budovy a tvorbě expozic. Městská část muzeu poskytne maximální součinnost při propagaci a organizaci akcí a vzdělávacích programů.

V únoru tohoto roku Národní zemědělské muzeum Praha po dohodě s městskou částí Praha 7 zavedlo jako první pražské muzeum zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a děti do 15 let bez omezení jejich počtu.

Kontakty:

Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7, tel. 220 144 007, 603 464 810, fax. 2333 73729; e-mail: vokusm@p7.mepnet.cz ; www.mcpraha7.cz

Mgr. Lubomír Maršík, public relations, Národní zemědělské muzeum Praha, Kostelní 44, 170 00 Praha 7, tel.: +420 220 308 382, +420 602 932 578; e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz; www.nzm.cz

Obrázek bez popisku

16.04.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1850 x