Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Dobrovolníci vyrazí uklízet Prahu 7

Sedmá městská část se připojuje k celorepublikové kampani Ukliďme Česko. V sobotu 18. dubna v 9 hodin se na Strossmayerově náměstí sejdou dobrovolníci, kteří budou společně se zástupci radnice uklízet vytipované lokality v Praze 7.

Úklid městské části je zásadní téma, kterému se intenzivně věnujeme a chceme jej nadále zlepšovat. Vnímáme, že jsou zde místa, kde se dlouhodobě hromadí nepořádek. V minulých dnech jsme vyzvali všechny dotčené vlastníky a správce, aby své pozemky uklidili. Na vytipované lokality se zároveň zaměří dobrovolnický úklid,“ uvedl zástupce starosty Ondřej Mirovský.    

Sraz dobrovolníků je v sobotu 18. dubna v 9 hodin na Strossmayerově náměstí. Odtud se účastníci vydají do okolí nádraží Bubny, k železniční stanici Nádraží Holešovice či na Bubenské nábřeží.

„Velmi uvítáme každého, kdo by nám chtěl pomoci udělat z Prahy 7 čistší místo. Zároveň budeme rádi za podněty, na které lokality bychom se měli dále zaměřit. Akce tohoto typu mají navíc přidanou hodnotu také v tom, že pomáhají posilovat dobré sousedské vztahy a podporují vztah obyvatel ke své čtvrti. Žádná městská část nemá dost peněz na to, aby zvládla uklidit město, ke kterému nemají lidé hezky vztah,“ doplnil starosta Jan Čižinský.    

Radnice pro dobrovolníky připraví vybavení na úklid a postará se také o odvoz sebraných odpadků.

Dobrovolníci se mohou registrovat na stránkách kampaně Ukliďme Česko: http://www.uklidmecesko.cz/event/10840/.

Nebo se obrátit na koordinátora úklidu Michala Křivohlávka: krivohlavekm@praha7.cz.

09.04.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2426 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7