O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Starosta Jan Čižinský popřál ke kamenné svatbě

Poznali se jako studenti při své každodenní cestě vlakem do školy. Eva a Ladislav si hned padli do oka. Jejich vztah přečkal i dobu, kdy byl pan Ladislav na vojně a mohli si pouze dopisovat. Od té doby jsou stále spolu. Již 65 let. K tomuto krásnému výročí jim popřál ve středu 25. března 2015 také starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Na gratulaci manželům Polaneckým jsem se dlouho těšil. Popovídali jsme si o jejich životě a také o proměnách Holešovic. Zajímali se o všechny chystané či probíhající stavby v okolí i o to, jak se nám daří na radnici. Jejich dlouhý společný život je určitě vzorem nejen pro mě,“ složil oslavencům poklonu Jan Čižinský.

Manželé Polanečtí si řekli své ano před 65 lety na Staroměstské radnici. Od té doby spolu žijí v Praze 7. Vychovali dvě dcery, mají čtyři vnoučata a šest pravnoučat. V současné době se těší na narození sedmého. Tuto šťastnou událost očekávají v září.

Paní Eva pracovala v Tesle a pan Ladislav byl projektantem ve stavebnictví. Jejich velkým společným koníčkem je, kromě rodiny, domek se zahrádkou po rodičích, kde se všichni v létě pravidelně scházejí.

Obrázek bez popisku

30.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1694 x