O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Terénní program bude chránit zdraví obyvatel Prahy 7

Není pochyb o tom, že drogy jsou příčinou mnoha zkažených životů, kriminality, šíření infekcí a dalších negativních jevů. Různé formy závislostí provází naši společnost odedávna a nejspíš není v ničích silách je zcela vymýtit. I když tento ožehavý problém nemusí být vždy na první pohled vidět, je důležité nezavírat před ním oči. Praha 7 připravila terénní program, jehož cílem je eliminovat rizika, která vyplývají především z injekčního užívání drog.

Praha 7 schválila smlouvu s nestátní neziskovou organizací Progressive o.p.s., která již dvanáct let pomáhá předcházet lidským pádům způsobeným závislostmi. „Streetworkeři“ z této organizace budou mít v letošním roce na starosti sběr použitého injekčního materiálu. Tím ovšem jejich mise nekončí. Zároveň se budou snažit pracovat přímo s uživateli drog na základě principu „harm reduction“.

„Harm reduction se snaží minimalizovat rizika život a zdraví ohrožujících infekcí, které se mimo jiné šíří sdílením injekcí při nitrožilní aplikaci drog. Tuto práci považujeme za velmi důležitou, protože před zdravotními riziky nechrání pouze drogově závislé, ale celou společnost,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Mezi postupy používané v HR patří výměna použitého injekčního materiálu za sterilní, poskytování informací o možnostech léčby či jiné odborné pomoci, kontaktní poradenství a edukace o rizicích.

27.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1639 x