O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 schválila rozpočet

Zastupitelstvo Prahy 7 schválilo na svém zasedání dne 23. března 2015 rozpočet na letošní rok. Městská část počítá s příjmy ve výši 231 mil. Kč. Plánované výdaje činí 329 mil. Kč. Rozdíl ve výši 98 mil. Kč představuje převod nedokončených investičních akcí s rozpočtovým krytím z roku 2014 a zapojení finančních prostředků městské části z minulých let. Městská část bude hospodařit bez úvěrů.

„Schválený rozpočet představuje pouze základní rámec hospodaření a jako takový dozná v průběhu roku dalších změn. Naším hlavním úkolem pro celý rok bude důsledně snižovat běžné výdaje městské části a navyšovat příjmy proaktivním získáváním účelových dotací a efektivní správou svěřeného majetku,“ uvedl zástupce starosty Pavel Vyhnánek.

V oblasti investic se Praha 7 letos intenzivně zaměří na rozšíření míst pro předškolní vzdělávání. V rozpočtu je připraveno 15,7 mil. Kč na nové třídy ve školkách, které by měly pojmout až 100 nových žáků, a přípravné třídy v základních školách pro 30 dětí starších pěti let.

Další významnou investicí je dlouhodobě připravovaná rekonstrukce Vodárenské věže. Praha 7 na tuto akci již v minulosti schválila 24 mil. Kč. Městská část nyní jedná s hlavním městem o udělení účelové dotace pro dokrytí zbylých nákladů ve výši 20 mil. Kč.

V letošním roce se dočká rekonstrukce také populární Bio Oko. Renovace topení a vzduchotechniky, spojená s úpravami sálu, by měla vyjít na 12,4 mil. Kč. Rekonstruovat se budou i nepronajaté městské byty, které by následně měly generovat další příjem do obecní pokladny.

V rámci běžných výdajů je plánováno zvýšit školám příspěvek na žáka, který má Praha 7 nejnižší ze všech městských částí 1 – 10. Navýšení aktuálních 8 565 Kč o 1 500 Kč Prahu 7 přiblíží k současnému pražskému standardu.

Změní se i oblast kultury. Praha 7 upouští od organizace nákladných akcí a podpory promotérů velkých komerčních událostí. Z ušetřených prostředků vyčlenila částku 700 tis. Kč na kulturní granty pro lokální spolky a organizace a na podporu sousedských aktivit.

Nižších výdajů se Praha 7 snaží dosáhnout optimalizací provozních nákladů i zastavením nadbytečných investic. Revidují se veškeré závazky, vypovídají se nevýhodné smlouvy a vyhlašují soutěže na nové poskytovatele služeb a servisu. V letošním roce se dočká zásadního zeštíhlení mimo jiné také značně předimenzovaný autoprovoz úřadu.

Z velkých investic plánovaných v předchozím volebním období již městská část zastavila přípravu polyfunkčního domu na Ortenově náměstí či přestavbu horské chaty Supraphon.

23.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1756 x