Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 diskutovala o Stromovce

Městská část Praha 7 uspořádala ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy veřejnou diskuzi o plánovaných změnách ve Stromovce. Občané se zde dozvěděli, jaké má hlavní město s nejrozsáhlejším pražským parkem plány. Došlo také na řadu dotazů, podnětů a připomínek. Na základě výstupů ze setkání chce Praha 7 s magistrátem řešit například chybějící mobilní záchodky či projíždějící auta.

Setkání k revitalizaci Stromovky se uskutečnilo v pondělí 16. března od 17:30 hodin v Planetáriu Praha. Se zhruba 60 občany diskutoval vedoucí oddělní péče o zeleň Magistrátu hl. m. Prahy Dan Frantík, starosta Prahy 7 Jan Čižinský a místostarosta Ondřej Mirovský.

„Stromovka je zásadní zelenou plochou pro celou Prahu. Přestože ji naše městská část nevlastní, ani není jejím správcem, máme velký zájem podílet se na tom, jak se bude v příštích letech rozvíjet. Podobná setkání s občany jsou cenným zdrojem inspirace k tomu, jak park udělat co nejpřívětivější pro jeho návštěvníky,“ uvedl zástupce starosty Ondřej Mirovský.

Stromovka se v příštích letech dočká úprav stávajících rybníků i vybudování nových vodních ploch. Rekonstruovány budou povrchy cest, přibudou koše a lavičky a proběhne komplexní kultivace zeleně. Obnoveno bude také rozsáhlé území parku za drahou u Plavebního kanálu před Císařským ostrovem.

Na setkání ze strany občanů zazněly také výhrady. Týkaly se kupříkladu chybějících mobilních záchodků či většího počtu projíždějících aut, které navíc nedodržují předepsanou rychlost 20 km/h.

„Tyto a další věci budeme chtít s magistrátem řešit. Rádi bychom krom jiného ověřili, kolik aut má do Stromovky povolený přístup, a probrali s městskou policií zvýšený dozor nad dodržováním zákazu vjezdu,“ řekl starosta Jan Čižinský.

Co se ve Stromovce změní

  • Přibudou nové rybníky – Kromě úprav stávajících vodních ploch letos začne také budování nových rybníků. Vzniknou v místech bývalého velkého rybníka v centrální části parku, kde se dodnes za dešťů či při povodních drží voda.
  • Opraví se cesty – Dojde k oddělení povrchů dle využití. Cesty v centrální části pro pěší dostanou mlatový povrch z drobného přírodního kameniva. Cyklistům a bruslařům budou patřit asfaltové obvodové komunikace. Kompletně opravena bude také jedna z hlavních cest, která vede od Výstaviště až ke Královskému letohrádku.
  • Přibude vybavení – Dojde k instalaci nových laviček a košů, nové rybníky budou zčásti opatřeny brouzdališti a vodními prvky.
  • Revitalizuje se zeleň – Dochází k odstranění poškozených, provozně nebezpečných dřevin. Na jaře a na podzim tohoto roku dojde k vysazení nových stromů. Ty počtem výrazně převýší pokácené. U stovek stromů proběhne ozdravný řez a další pěstební opatření. Dojde ke stabilizaci kvalitních náletových dřevin. Obnovují se záhony a stromořadí.
  • Úprava parteru u Šlechtovy restaurace – okolí Šlechtovy restaurace bude revitalizováno po dokončení rekonstrukce objektu. Ten by podle stávajících plánů měl být opraven do léta 2017.

Obrázek bez popisku

Obrázek bez popisku

20.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1880 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7