O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 chce zakázat podomní prodej

Sedmá městská část se obrátila na hlavní město Prahu s žádostí o novelizaci Nařízení č. 9/2011, kterým se vydává tržní řád. Praha 7 chce v novele prosadit zákaz podomního prodeje na svém území.

„Naším zájmem je ochrana obyvatel před nekalými a agresivními obchodními praktikami. V současné době není podomní prodej v Praze nijak regulován. Přitom má často nátlakový a obtěžující charakter a poškozuje spotřebitele. Řada obcí jej proto na svém území již zakázala,“ uvádí radní pro kulturu a rozvoj podnikání Hana Třeštíková.

Zároveň upozorňuje na to, že i po silné medializaci takzvaných „šmejdů“ (stejnojmenný dokument, který pojem „šmejdi“ vytvořil, produkovala právě současná radní Prahy 7 Hana Třeštíková) se tyto praktiky stále objevují.

„Zrovna v těchto dnech jsme byli upozorněni na firmu sídlící v Praze 7, která pod záminkou vysoké výhry pořádá předváděcí akce cílené na seniory, kde se je snaží přesvědčit ke koupi předraženého zboží. Radíme proto všem občanům, aby byli velmi opatrní a podobných akcí se raději vůbec neúčastnili. Firma totiž využívá toho, že zboží zakoupené v sídle firmy nejde vrátit,“ dodává starosta Jan Čižinský.

16.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1616 x