O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 zve občany na diskuzi o revitalizaci Stromovky

Městská část Praha 7 pořádá ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy veřejnou diskuzi o plánovaných změnách v parku Stromovka. Diskuze se uskuteční v pondělí 16. března od 17:30 hodin v Planetáriu Praha.

Obrázek bez popisku

„Praha 7 touto cestou otevírá debatu o aktuálních úpravách a budoucí podobě Stromovky. Revitalizace tohoto významného městského parku začala již v minulém roce obnovou rybníků a kácením poškozených a provozně nebezpečných stromů. O těchto i dalších připravovaných změnách chceme veřejnost na setkání informovat,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Ondřej Mirovský.

Park Stromovka má v majetkové správě hlavní město Praha. To již od konce minulého roku v parku realizuje kácení dřevin na základě dendrologického průzkumu, v rámci kterého byly vytipovány nejrizikovější stromy s narušenou stabilitou, strukturálními defekty, infikované, odumírající atd. V říjnu 2014 byla rovněž zahájena rozsáhlá obnova rybníků. Dalších úprav se dočkají cesty i parkové plochy.

Veřejná diskuze se uskuteční v pondělí 16. března od 17:30 hodin v Planetáriu Praha (Královská obora 233, Praha 7 – sál Starvid). Akce se zúčastní zástupci hlavního města Prahy a městské části Praha 7.

06.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1803 x