O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Vodárenská věž se po rekonstrukci vrátí dětem

Vodárenská věž na Letné slouží více než 35 let dětem. S plánovanou komplexní rekonstrukcí v minulém volebním období však přišla také nejistota pro zájmové oddíly Domu dětí a mládeže, zda se budou moci do věže po realizovaných úpravách vrátit. Rada MČ Praha 7 na svém jednání v úterý 27. 2. schválila smlouvu o smlouvě budoucí, která DDM garantuje pokračování nájmu.

Nejistota ohledně setrvání Domu dětí a mládeže ve Vodárenské věži na Letné vzbudila v minulém roce velký ohlas u širké veřejnosti. Došlo k založení občanské inicitaivy Vodárenská věž dětem!, která uspořádala petiční akci za zachování věže pro potřeby DDM. Tuto petici podespalo celkem 2.520 občanů.

„Dům dětí a mládeže by měl ve Vodárenské věži zůstat do 30. června tohoto roku, kdy dojde k ukončení stávajícího nájmu. Smlouva o smlouvě budoucí však DDM garantuje, že se po realizované rekonstrukci do věže vrátí. Po dobu stavebních prací Praha 7 DDM zajistí náhradní prostory,“ uvedl zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš.

Projekt rekonstrukce vodárenské věže na Letné byl připravován v minulém volebním období. Jedná se o rozsáhlou renovaci objektu, včetně fasády, rozvodů, vytápění, kanalizace, vzduchotechniky, vnitřních dispozic i okolního pozemku. Termín zahájení rekonstrukce zatím stanoven není.

„Za předchozího vedení byla vybraná firma a podepsaná smlouva. Předání stavby však dosud neproběhlo. Celková cena má přesáhnout částku 40 milionů Kč, což jsou pro naši městskou část velmi vysoké náklady. Aktuálně se proto projednávají možné úpravy projektu. Zároveň řešíme rozpočtové krytí a intenzivně jednáme o dotaci z hl. m. Prahy,“ doplnil zástupce starosty Pavel Vyhnánek.

Obrázek bez popisku

02.03.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1748 x