O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 připravuje rekonstrukci kina Bio Oko

Kino Bio Oko (Františka Křížka 15) se v letošním roce dočká rekonstrukce. Praha 7 plánuje spojit nezbytnou renovaci topení a vzduchotechniky s úpravami sálu. Ten by měl při zachování své osobité podoby poskytnout větší komfort pro návštěvníky.

Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc. Ve výsledku vznikla mimořádná stavba jak z hlediska městského urbanismu, tak z hlediska architektury. Praha 7 chce interiér kina v maximální míře zachovat a respektovat

V první fázi plánovaných úprav dojde ke změně topného systému.

„Současný parovod nahradí plyn, což by mělo přinést až trojnásobně nižší náklady na topení. S provozovateli kina jsme navíc domluveni, že v návaznosti na tuto úsporu úměrně navýšíme nájem. Z tohoto příjmu se nám postupně vrátí náklady na rekonstrukci,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš.

V rámci úprav interiéru je plánována obměna sedaček, nové uspořádání hlediště, zvětšení rozestupů i úprava sezení na balkóně. To vše by mělo zajistit plnohodnotný výhled na plátno z každého místa v kině. Zbudovány zde budou také tři divácké lóže na místě původních historických loží. Každá lóže je navržena pro dvě osoby a představuje samostatnou místnost s velkým oknem pro průhled na plátno. Lóže budou vybaveny vlastním ozvučením, konektorem pro sluchátka, obrazovkou pro titulky a konektorem pro připojení tlumočnického zařízení. Díky tomu budou moci být využívány také jako kabinky překladatele při pořádání různých přednášek či konferencí. Další úpravy interiéru, jako nové multifunkční pódium, dětský koutek, sklady, cateringové zázemí, šatna atd. by měly být integrovány do jednoho kompaktního bloku v historických prostorách sálu. Izolovaný a kompaktní zásah do interiéru by měl přinést finanční úsporu a významně zkrátit čas pro realizaci přestavby.

Kompletní rekonstrukce topení, vzduchotechniky a interiéru sálu vyjde na cca 12 mil. Kč. Praha 7 by po dohodě s provozovatelem kina chtěla úpravy zrealizovat v průběhu září tohoto roku.

Obrázek bez popisku

25.02.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1641 x