O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 plánuje nová místa ve školkách

Zajištění dostatečného počtu míst pro předškolní vzdělávání patří mezi stěžejní priority sedmé městské části. Nové vedení Prahy 7 začalo ihned po svém nástupu plánovat, kde by bylo možné kapacity mateřských škol rozšířit. Nové třídy by radnice chtěla mít k dispozici již pro příští školní rok.

„Děláme maximum pro to, aby se rodiče nemuseli každoročně stresovat, zda se jim podaří dítě do mateřské školy umístit,“ říká starosta sedmé městské části Jan Čižinský.

Praha 7 aktuálně nechává zpracovat studii rekonstrukcí interiéru Mateřské školy U Uranie a objektu bývalé Městské knihovny na Ortenově náměstí vedle ZŠ T. G. Masaryka. Podle představ radnice by zde měly vzniknout nové třídy až pro 80 dětí. Současně jsou plánovány dvě modulové třídy u Mateřské školy Na Výšinách s kapacitou 56 dětí.

Kromě rozšíření školek Praha 7 plánuje také nové přípravné třídy v budovách základních škol. Ty jsou určeny pro pětileté a šestileté děti, které se zde mohou optimálně připravovat na přechod ze školky do školy. Nová přípravná třída vzniká v ZŠ Strossmayerovo náměstí a v Bratrské škole a postupně by měly přibývat další.

18.02.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1823 x