O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 bude o pronájmu nebytových prostor rozhodovat veřejně

Rada MČ Praha 7 schválila na svém jednání v úterý 27. ledna 2015 změny postupu při pronajímání volných nebytových prostor. Hlavní novinka spočívá v tom, že se budou podané nabídky hodnotit veřejně.

Doručené obálky s nabídkami do veřejné soutěže na pronájem nebytových prostor hodnotí Komise pro majetek, bytové a nebytové prostory.

„Zájemci o pronájem nebytových prostor se dosud museli vyrovnávat s poměrně nepružným a neprůhledným systémem. Nejen že nevěděli, jak byla jejich nabídka hodnocena, ale předem také nebyli informováni, kdy k rozhodnutí o pronájmu dojde. Tím pádem se mnozí do soutěže ani nepřihlásili, protože nebylo jasné, jak dlouho bude jejich nabídka na úřadě ležet a kdy by mělo dojít k vlastnímu uzavření nájemní smlouvy. Věříme, že změna těchto pravidel poskytne větší komfort místním podnikatelům, živnostníkům či různým organizacím, a zároveň přinese městské části více zájemců o nebytové prostory,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Kamil Vavřinec Mareš.

Veřejná hodnocení nabídek na pronájem nebytových prostor budou na úřední desce a webových stránkách Prahy 7 oznámena vždy minimálně 14 dní předem. Zájemci se budou moci do soutěže přihlásit až do 12 hodin téhož dne, kdy komise zasedá.

Praha 7 již dříve na svých webových stránkách zveřejnila veškeré nebytové prostory, určené k pronájmu. Zájemci o danou problematiku se mohou zúčastnit jakéhokoli jednání Komise pro majetek, bytové a nebytové prostory, které má vždy svou veřejnou část. Neveřejně se projednávají pouze záležitosti, kde je nutné brát v potaz ochranu citlivých údajů. Termíny jednání všech komisí jsou uváděny na webu městské části.

Nejbližší otevírání obálek s nabídkami na pronájem nebytových prostor proběhne v pondělí 16. února od 17 hodin. Hodnoceny budou nabídky na dvě kanceláře, ateliér, dílnu, sklad a garážové stání. Bližší informace jsou zveřejněny na webových stránkách Prahy 7.

02.02.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1862 x