O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Radnice Prahy 7 zůstane v budově, kde sídlí nyní. Městská část vyjednala prodloužení nájmu

Nové politické reprezentaci Prahy 7 se zdařil zásadní průlom v otázce umístění sídla úřadu. S Generálním finančním ředitelstvím bylo podepsáno prodloužení nájmu do konce roku 2019.

„Myslím, že můžeme mluvit skutečně o velkém úspěchu. Léta nám propagátoři předražené radnice tvrdili, že prodloužení nájmu není možné. Náš úřad se sice značně uskrovní, ale současně ušetříme 1,5 milionu korun ročně,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský a dodal: „Rád bych poděkoval ministru financí Babišovi a jeho náměstku Závodskému, stejně jako panu řediteli Generálního finančního ředitelství Janečkovi a jeho náměstku Ronovskému. Prodloužení nájmu je také výsledkem spolupráce se zastupiteli Prahy 7 za hnutí ANO Janem Svobodou a Michalem Haškem. Jsem velmi rád, že v zájmu občanů Prahy 7 táhneme s hnutím ANO za jeden provaz, a to přesto, že ANO není v koalici.“

Na základě dodatku k nájemní smlouvě Praha 7 v průběhu tohoto roku uvolní část využívaných prostor. V budově na adrese nábř. Kpt. Jaroše 1000/7 se úřad sestěhuje z dosavadních 4.000 m2 na 3.000 m2.

Prodloužení nájmu do 31. 12. 2019 by mělo městské části zajistit dostatek času pro naplánování optimálního umístění nové radnice na základě výstupů z referenda z ledna 2013. Městské části se podařilo zbavit tlaku, který vyplýval z konce nájemní smlouvy k 31. 12. 2015. Nutnost opustit budovu do konce roku 2015 by s největší pravděpodobností znamenala zvolit nouzové dočasné řešení a stěhovat se v blízké době několikrát. „Prodloužení nájmu nám umožní v dohledné době najít nové sídlo radnice podle výsledků referenda,“ uzavírá starosta Čižinský.

28.01.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1956 x