O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Zastupitelé si na svém dnešním zasedání připomenou vznik Prahy 7

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 7, které se uskuteční dnes od 15 hodin, završí letošní oslavy 130. výročí vzniku sedmé městské části. Na začátku jednání vystoupí textař, spisovatel a zpěvák Jan Vodňanský, který zazpívá „Holešovickou hymnu“.

Praha 7 si v celém letošním roce připomínala své kulaté výročí. Jedním z vrcholů oslav bylo předávání čestných občanství, které se uskutečnilo 18. listopadu, tedy v den, kdy byl v roce 1884 schválen zákon o připojení spojených obcí Holešovice-Bubny k hlavnímu městu Praze.

K samotnému vzniku sedmé pražské části pak došlo 14. prosince 1884. Tento významný den, který před 130 lety doprovázely velké oslavy, si dnes připomenou také zastupitelé MČ Praha 7.

„Dnešní den vnímáme jako symbolické završení letošních vzpomínek na vznik Prahy 7, která do současné doby zachovala stejné hranice, jež jí byly před 130 lety určeny. Praha 7 díky tomu patří mezi nejstarší správní obvody našeho hlavního města,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský.

Martin Vokuš
tiskový mluvčí MČ Praha 7