O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 zastaví přípravu polyfunkčního domu na Ortenově náměstí

MČ Praha 7 připravuje zrušení záměru předchozího vedení radnice postavit na Ortenově náměstí osmipodlažní polyfunkční dům s malometrážními byty pro sociální využití. Současná Rada MČ Praha 7 chce v daném místě zřídit novou školku.

Přípravu projektu polyfunčního domu „Václav“ na Ortenově náměstí vedle Základní školy T. G. Masaryka zahájilo v minulých letech předchozí vedení radnice. V říjnu tohoto roku byla na zdejší stavební úřad podána žádost o vydání územního rozhodnutí. V rámci zahájeného územního řízení již bylo svoláno ústní jednání na úterý 9. prosince 2014. To již v daný okamžik nelze zrušit, rada městské části nicméně připravuje nezbytné kroky k ukončení tohoto projektu.

„Současné vedení městské části rozhodně nemá v úmyslu v projektu polyfunkčního domu pokračovat. Praha 7 se potýká s nedostatkem míst ve školkách a dané prostory mají vhodné dispozice k adaptaci na novou mateřskou školu. O celém záměru postavit zde osmipodlažní dům navíc nebyla veřejnost nijak informována. Ústní jednání však již bylo řádně svoláno, a tak jsme alespoň pomocí letáků, které jsme nechali roznést po domech v okolí, občanům sdělili své stanovisko. Rozjetý proces chceme nyní zastavit a zřídit zde školku,“  uvedl starosta MČ Praha 7 Mgr. Jan Čižinský.

V současné době se na místě nachází prefabrikovaná montovaná dvoupodlažní stavba se stávajícím využitím jako ordinace lékařů. Zároveň zde do června tohoto roku fungovala pobočka Městské knihovny v Praze, která byla přestěhována do ul. Tusarova 35. Tyto uvolněné prostory by městská část chtěla využít k adaptaci pro účely předškolního vzdělávání.

Projekt polyfunkčního domu „Václav“ měl vyjít na nejméně 150 mil. Kč, což zcela přesahuje možnosti Prahy 7. Záměrem nového vedení radnice je využít pro sociální účely v opodstatněných případech stávající bytový fond ve správě městské části.

08.12.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1320 x