O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Výstava Památník ticha na Úřadě městské části Praha 7

Od pondělí 24. listopadu 2014 je možné na Úřadě MČ Praha 7 navštívit výstavu z cyklu prezentací plánované revitalizace pražského nádraží Bubny. Jedná se o projekt, jehož cílem je vytvořit památník holocaustu na místě, ze kterého byly za druhé světové války realizovány transporty židovských obyvatel Prahy do koncentračních táborů. Výstava se koná ve 2. patře Úřadu MČ Praha 7 (nábř. Kpt. Jaroše 1000) do 4. ledna 2015. Vstup zdarma.

V pořadí již třetí výstava věnovaná projektu Památník ticha přibližuje nejen budoucí architektonickou koncepci památníku, ale návštěvníky seznámí také s připravovaným konceptem stálé expozice.

Projekt, jehož cílem je vytvoření Památníku ticha na místě dnešního nádraží, charakterizuje věta na prvním výstavním panelu: Představení studie proměny nádraží Bubny v centrum diskuse o šoa v nás jako stigmatu současnosti.

Výstava přiblíží nejen budoucí architektonickou koncepci památníku, ale návštěvníky seznámí také s projektem stálé expozice, který v současné době vzniká. Projekt pracuje nejen s pamětí místa, ale také s minulostí okolního města a s otiskem jeho kulturních skupin do tváře metropole.

Samotné nádraží je výstavním atributem. Má paměť místa, ze kterého bylo deportováno na 50 000 židovských občanů Prahy do koncentračních táborů," uvádí autor projektu, filmový dokumentarista a ředitel obecně prospěšné společnosti Památník Šoa Praha Pavel Štingl a dodává: „Je spousta památníků minulosti. Byly doby, které budovaly památníky budoucnosti. Co potřebujeme dnes - památník současnosti? Místo, kde se o stigmatech minulých i současných dá otevřeně mluvit."

Výstava je určena široké veřejnosti. Vstup je zdarma.

Obrázek bez popisku

04.12.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1393 x