O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 bezpečně online

Dvoudenní odborné vzdělávání – program místní prevence kybernetické kriminality

V průběhu podzimu 2014 proběhly na Úřadě městské části Praha 7 dva dny  doplňujících seminářů pro skupinu odborníků, kteří v loňském roce absolvovali čtyřdenní intenzivní školení v oblasti bezpečného chování v kyberprostoru. Program byl určen pro zástupce všech místních složek, které se podílejí na prevenci a řešení rizikových jevů a kriminality spojené s užíváním internetu.

Dva na sebe navazující šestihodinové semináře proběhly v rámci projektu „Praha 7 bezpečně online 2014“. Jejich cílem bylo osvěžit znalosti nabyté při školeních v loňském roce a prohloubit je o novinky z oblasti mobilních zařízení a techničtějších aspektů bezpečnosti.

První školení se konalo ve čtvrtek 16.10.2014 na téma (Ne)bezpečný mobil, během kterého se přítomní dozvěděli novinky v rizikovém chování dětí na internetu zejména v souvislosti se stále rostoucí tendencí využívání mobilních zařízení (smartphonů a tabletů) s připojením k internetu.

Druhý seminář proběhl 13.11.2014 a týkal se novinek v  internetových nebezpečích. Účastníci si prohloubili své znalosti o techničtější termíny a podrobnější právní vědomí dané problematiky.

Oba semináře vedli zkušení lektoři. V prvním případě se jednalo o internetového publicistu Daniela Dočekala, druhý seminář pak proběhl pod taktovkou hostů ze sdružení CESNET Andrey Kropáčové a Jana Koloucha.

25.11.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2255 x