Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Na Prahu 7 posvítí dva vánoční stromy

Na přelomu listopadu a prosince dojde v Praze 7 k rozsvícení vánočního osvětlení a dvou vánočních stromů, které budou na Strossmayerově a Ortenově náměstí. Společně s rozsvícením vánoční výzdoby se uskuteční doprovodné kulturní akce ve středu 26. listopadu a v pondělí 1. prosince.   

„Ráda bych pozvala všechny naše sousedy z Prahy 7 na předvánoční setkání na Strossmayerově a Ortenově náměstí, kterými symbolicky zahájíme adventní období. Obě akce doprovodí zajímavý kulturní program a připraveny budou také horké nápoje na zahřátí,“ uvedla radní MČ Praha 7 MgA. Hana Třeštíková.  

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční 26. listopadu od 16 hodin. V rámci doprovodného programu vystoupí Kolegium pražských trubačů a zahraje Pražská mobilní zvonohra Petra Manouška.

Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí se uskuteční 1. prosince  v 16 hodin. Na doprovodné akci, která proběhne v centrální části parku, vystoupí Kühnův dětský sbor. Zájemci si budou moci rovněž zdarma vyrazit pamětní minci ke 130. výročí Prahy 7.

Na obou akcích nebude chybět punč pro dospělé a horká čokoláda pro děti.

Zároveň s vánočními stromy bude rozsvícena také vánoční výzdoba v ulicích Dukelských hrdinů, Komunardů a na Strossmayerově náměstí.

Demontáž stromu a vánoční výzdoby proběhne v průběhu prvních dvou lednových týdnů příštího roku.   

24.11.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2949 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7