O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Zastupitelstvo MČ Praha 7 zvolilo novou radu

Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva MČ Praha 7 bylo dne 20. listopadu 2014 zvoleno nové vedení sedmé městské části pro volební období 2014 - 2018. Do Rady MČ Praha 7 se dostalo 5 zastupitelů za PRAHA 7 SOBĚ a 2 za Koalici PRO 7. Starostou sedmé městské části byl zvolen Mgr. Jan Čižinský (P7S).

Zástupci starosty se stali Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM (PRO7), Ing. Kamil Vavřinec Mareš (P7S) a Pavel Vyhnánek M.A (P7S).

Zastupitelé MČ Praha 7 na svém ustavujícím zasedání dále rozhodli, že Rada MČ Praha 7 bude pro následující volební období sedmičlenná. Zbývající tři křesla obsadily MgA. Hana Třeštíková (P7S), Ing. arch. Kateřina Vídenová (P7S) a Mgr. Silvie Kratochvílová (PRO7).

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů Zastupitelstva MČ Praha 7. Předsedou Kontrolního výboru se stal Jan Svoboda (ANO 2011), předsedou Finančního výboru Miroslav Tutter MBA (TOP 09) a předsedou Výboru pro výchovu a vzdělávání David Večeřa (PRO 7).

Na ustavujícím zasedání byl zároveň upraven Jednací řád Zastupitelstva MČ Praha 7.

„Za nejpodstatnější změnu považuji ustanovení dvou pevných bodů pro každé zasedání zastupitelstva, kdy občané dostanou možnost přednést své dotazy a připomínky. Jeden z těchto bodů je stanoven na začátek zasedání a druhý pevně fixován na 18 hodin. Této možnosti budou moci občané využít již na příštím zasedání zastupitelstva,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Mgr. Jan Čižinský.

„Jsem velice rád, že jsme tento vstřícný krok vůči našim občanům schválili již nyní na ustavujícím zasedání. Osobně jsem tento návrh předkládal v uplynulém volebním na každém zastupitelstvu, tedy dohromady asi dvacetkrát. Minulé vedení městské části jej však pokaždé shodilo ze stolu,“ doplnil zástupce starosty Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM.

Obrázek bez popisku

Obrázek bez popisku    Obrázek bez popisku

24.11.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2373 x