O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Děti ze ZŠ Františky Plamínkové již mají svou venkovní učebnu

Ve středu 8. října 2014 se žáci ZŠ Františky Plamínkové poprvé učili na čerstvém vzduchu. Za účasti zástupce starosty MUDr. Tomáše Kaštovského zde byla otevřena první venkovní učebna.

Projekt venkovních tříd na základních školách je letošní novinkou sedmé městské části. Jako první se do něj zapojila ZŠ Františky Plamínkové, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem vzdělávacích prostor, kde by do výuky mohly být začleněny pohybové aktivity.

„Jsem velice rád, že jsme učebnu stihli otevřít již nyní, kdy ještě mohou učitelé a žáci využít příznivého počasí pro venkovní výuku. Velkou zásluhu na tom mají právě děti ze ZŠ Františky Plamínkové, které se na výstavbě venkovní třídy přímo podílely,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.

Záměrem městské části bylo, aby žáci k netradičnímu prostředí od počátku získali co nejpozitivnější vztah. Proto byl součástí stavby i workshop pro žáky 7., 8. a 9. ročníků, kteří měli možnost pomáhat při stavbě a vyzkoušet si práci se dřevem pod vedením zkušených řemeslníků.

Záměrem projektu bylo, aby učebna umožňovala nejen výuku jako v běžné třídě, ale aby jí bylo možné využívat i po skončení vyučování pro pohybové a volnočasové aktivity družiny nebo školního klubu. Z toho vyšly základní požadavky na kapacitu i vybavení třídy. Žáci zde mají k dispozici pojízdnou tabuli, skládací dřevěné židle s dřevěnými podložkami pro psaní nebo kreslení a odkládací boxy k uložení výukového materiálu.

Obrázek bez popisku

24.11.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1632 x