O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Nový Trojský most se líbí, dopravě v Holešovicích však nepomůže

V pondělí 6. října se v ranních hodinách otevřel pro automobilovou i městskou hromadnou dopravu nový Trojský most. Atraktivní dizajn přitahuje pozornost Pražanů i turistů, v Holešovicích se ovšem tvoří kolony. Sedmá městská část na nedořešenou dopravní infrastrukturu v této části Prahy dlouhodobě poukazuje. Tento problém se navíc bude dále prohlubovat.

„Podoba Trojského mostu se mi velmi líbí. Nový most se v Praze otevírá maximálně jednou za padesát let. Vždy jsem byl proto zastáncem toho, že by měl mít zajímavé a hodnotné architektonické ztvárnění. S otevřením Trojského mostu se však již začínají projevovat očekávané neduhy, které hlavní město dlouhodobě neřeší,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Ihned s otevřením Trojského mostu se na obou březích Vltavy začaly tvořit kolony. Auta stála v ul. Pod Lisem na trojské straně i v ul. Vrbenského v Holešovicích. Problémy nastávaly také u železničního viaduktu u Nádraží Holešovice, kde se dva pruhy sjíždí do jednoho, i v úzkém podjezdu pod viaduktem u Výstaviště, kde se nyní kumuluje doprava z Trojského mostu a ul. Vrbenského. MČ Praha 7 již v minulosti nesouhlasila s otevřením Ttrojského mostu pro automobilovou dopravu před zprovozněním tunelového komplexu Blanka.

„Obávám se nicméně, že ani otevření Blanky Holešovicím neuleví. Zde se situace může naopak ještě zhoršit, neboť chybí návaznost na vnější Městský okruh. Přímo kriticky ohrožené je pak rozvojové území Bubny-Zátory. Pokud by zde bylo realizováno dopravní řešení, které v současnosti prosazuje primátor Hudeček, tak bychom tu v budoucnu měli frekventovanou dálnici uprostřed nové čtvrti. Bubny-Zátory by se tak staly jakýmsi městem duchů, neboť by se sem nikdo nenastěhoval a lidé by do této lokality maximálně tak dojížděli do zaměstnání. To považuji za zcela nepřijatelné,“ doplnil starosta Marek Ječmének.

MČ Praha 7 již opakovaně vyjadřovala svůj nesouhlas s vedením tranzitní dopravy v rozvojovém území Bubny – Zátory po stopě ul. Argentinská a nově plánované komunikace podél železniční tratě. Prosadit se naopak nepodařilo navrhovaný průjezd podúrovňovou komunikací Nová Bubenská.

Obrázek bez popisku

10.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1785 x