O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 vyhlásila vítěze soutěže o nejhezčí dvorek

První ročník soutěže o nejlepší úpravu dvorku, vnitrobloku nebo předzahrádky na území sedmé městské části vyhlásila Praha 7 začátkem letošního května. V pondělí 7. října se za účasti zástupce starosty MČ Praha 7 Josefa Neuberga uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže.

„Pevně věřím, že se nám touto cestou podaří podpořit zájem našich občanů o prostředí, ve kterém žijí. Práce na společném projektu zároveň posiluje sousedské vztahy a probouzí zdravou soutěživost. Přestože se jednalo o první ročník soutěže, sešla se nám v něm velice silná konkurence a vybrat ten nejkrásnější dvorek skutečně nebylo jednoduché,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Josef Neuberg.

Soutěže se mohli zúčastnit obyvatelé domů, k němuž přísluší předzahrádka, dvorek či vnitroblok,  a jsou jeho vlastníky, popřípadě získali souhlas vlastníka. Členové hodnotící komise posuzovali všechna přihlášená místa podle originality a efektivnosti úprav, kompozičního uspořádání, čistoty či celkového vzhledu prostoru.

Oceněni byli autoři úprav dvorků náležejících k domům:

• 2. místo - Stupkova 8
  • 3. místo - Heřmanova 51
  • 4. místo - Tusarova 28
  • 5. místo - Jana Zajíce 31

Nejkrásnější dvorek Prahy 7 se nachází na adrese Jana Zajíce 7 a 9 a náleží ke kavárně Alchymista.

Při slavnostním vyhlášení výsledků si vítězové soutěže na 5. – 4. místě převzali drobné dárky od Prahy 7 a na 3. – 1. místě poukázky na odběr okrasných rostlin a zahradnického materiálu v hodnotě pět, deset a patnáct tisíc Kč.

Obrázek bez popisku

10.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2487 x