O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Pouliční výstava mapuje 130 let Prahy 7

Sedmá městská část připravila u příležitosti oslav svého 130. výročí pouliční výstavu historických fotografií, mapující proměny známých míst v čase. V originálních výstavních modulech je na čtyřech místech v Praze 7 k vidění více než dvě stě unikátních fotografií, které městská část shromáždila od partnerů oslav a široké veřejnosti.

„Výstava občany a návštěvníky Prahy 7 provází průřezem bohaté historie naší městské části, mapuje změny, jimiž Praha 7 za 130 let prošla, a připomíná místa, která si již ve skutečnosti nemůžeme prohlédnut. Chtěl bych při této příležitosti velice poděkovat všem institucím a občanům, kteří nám poskytli mnohdy nikdy nepublikované snímky ze svých soukromých sbírek. Bez jejich pomoci by se takto rozsáhlá, unikátní a zajímavá výstava uskutečnit nemohla,“ uvedl radní MČ Praha 7 Jiří Koutský.

Panoramatické výstavní moduly jsou instalovány na Strossmayerově náměstí před kostelem sv. Antonína, v Letenských sadech u Letenského zámečku, na Ortenově náměstí a ve Stromovce u bývalé Šlechtovy restaurace

Fotografie přibližují historickou podobu objektů a míst z přilehlého okolí instalace. Snímky jsou opatřeny průvodními texty, zaměřenými na historii a vývoj daných lokalit.

Snímky pro účely výstavy zapůjčili Národní technické muzeum Praha, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy a občané Prahy 7.

Obrázek bez popisku

10.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2132 x