O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský předal městské policii kyslíkové inhalátory

Zástupce starosty Městské části Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský dnes předal Obvodnímu ředitelství Městské policie Praha 7 pět kusů přenosných kyslíkových inhalátorů. Dalších pět inhalátorů v příštím týdnu obdrží Pečovatelské centrum Praha 7. Přístroje jsou určeny k jednorázovému použití v naléhavých případech, kdy je třeba prioritně zajistit přívod kyslíku do organizmu.

„Kyslíkové inhalátory jsem dostal darem od výrobce. Jako lékař jsem si vědom toho, že v případě poskytování první pomoci jde vždy o čas. Proto jsem hledal způsob, jak je v případě nutnosti co nejrychleji dostat na místo využití. Věřím, že inhalátory najdou největší uplatnění v hlídkových vozech městské policie či v našich domech s pečovatelskou službou,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský

Přenosný kyslíkový inhalátor umožňuje snadné a rychlé použití v případech nadýchání škodlivých zplodin, při astmatických záchvatech, šoku, nadměrné zátěži a v dalších situacích. Použitá technika umožňuje zabezpečit stálý přívod kyslíku v objemu 3litry/min, po dobu 12 minut. Inhalátory jsou určeny k jednorázovému použití, nepředstavují žádné riziko kontaminace, nevyžadují žádnou údržbu. Lze je likvidovat spolu s domácím odpadem.

Obrázek bez popisku

10.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1705 x