O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Nízkoprahový klub Dixie slaví 5. narozeniny

Na Ortenově náměstí dnes probíhaly oslavy 5. narozenin nízkoprahového klubu Dixie, který zde provozuje sdružení YMCA Praha ve spolupráci s MČ Praha 7. Zábavného odpoledne pro malé i velké návštěvníky se zúčastnili také zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský a radní Mgr. Marcela Justová.

Městská část Praha 7 poskytuje občanskému sdružení YMCA Praha prostory na Ortenově náměstí od roku 2009. Nízkoprahový klub zde dětem umožňuje trávit čas v chráněném a podnětném prostředí. Zaměřuje se na speciální programy zacílené na osobnostní a sociální rozvoj, výtvarné dílny, sportovní aktivity, hudební workshopy i doučování. Jsme velice rádi, že klub provozuje právě sdružení YMCA Praha, které má s tímto druhem činnosti bohaté zkušenosti,“ uvedl zástupce starosty MČ  Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.

Nízkoprahový klub Dixie se věnuje především dětem a mládeži od 6 do 15 let. Nabízí širokou škálu služeb zahrnujících volnočasové a kulturní aktivity, ale také sociální služby, jako je poradenství, informační servis, situační a krizová intervence a mnoho dalšího.

Klub je pro uživatele otevřen na adrese Ortenovo nám. 34 pětkrát týdně. Kromě běžného provozu pořádá také větší zábavné i naučné akce pro širší veřejnost. Veškeré služby klubu jsou poskytovány zcela zdarma.

Více informací o klubu Dixie lze nalézt na internetových stránkách Prahy 7 www.praha7.cz nebo na stránkách klubu www.dixie.ymca.cz.

Obrázek bez popisku

08.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2436 x