O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 předala dětem do užívání nový pavilon MŠ Kostelní

Ve středu 24. září 2014 se uskutečnilo slavnostní předání nového pavilonu Mateřské školy Kostelní. Vedení radnice zvolilo pro tuto příležitost poněkud netradiční formu: předalo novostavbu i zrekonstruované objekty jejich uživatelům - dětem. Stavba, která byla zahájena v květnu minulého roku, představovala významnou investici do oblasti školství v Praze 7 a rozšířila kapacitu stávajících objektů o celkem 56 nových míst. Současně s výstavbou nového pavilonu doznalo proměnu i zázemí původního objektu. S ohledem na navýšenou kapacitu mimo jiné došlo k úpravám kuchyně a rozšíření jídelny o přilehlé atrium.

„Dlouho plánované úpravy školky v Kostelní ulici patřily mezi klíčové projekty tohoto volebního období. Jsem nesmírně rád, že jsme se od samého počátku rozhodli pro skutečně moderní a netradiční vzhled nového pavilonu, který zaujal nejen obyvatele okolní zástavby, ale především děti. Troufám si říci, že finální podoba projektu překonala původní očekávání, a skutečnost, že odborná veřejnost nový pavilon ocenila zařazením do nejužšího výběru nejlepších staveb roku 2014, je pro nás i významným signálem, jakým směrem bychom se v proměnách podoby Prahy 7 měli nadále ubírat,“ říká zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský. „Naše snaha změnit Prahu 7 v příjemné místo k životu tak dostala i v tomto případě konkrétní obsah.“

Celkové náklady na rekonstrukci MŠ Kostelní činily 32 milionů korun. V rámci realizovaných úprav vyrostl na pozemku mateřské školy nový přízemní pavilon, propojený se stávajícími objekty prosklenou spojovací chodbou. V pavilonu jsou situována dvě kompletně vybavená oddělení pro 56 dětí. Každé oddělení zahrnuje vstupní prostory, šatnu, umývárnu a WC pro děti, hernu, pracovnu a prostor pro výtvarnou činnost. Děti zaujal i nový mobiliář a další zařizovací prvky. Pamatováno je také na potřebné zázemí pro učitelky. Suterén patří technickému zázemí, ale své místo zde našla i pec pro vypalování keramiky, která umožní dovést dětskou fantazii až do finální podoby.

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

08.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1355 x