O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 bude opět řešit nejpalčivější problémy společně se svými občany

V pondělí 22. září 2014 se od 17 hodin v aule ZŠ Tusarova (Tusarova 21, Praha 7) uskuteční veřejné fórum, v rámci kterého budou občané a zástupci radnice diskutovat o životě v Praze 7, hlavních problémech a dalším rozvoji městské části. Akce se koná jako součást Projektu Zdravé město.

„Chceme navázat na podobná setkání, která se uskutečnila v minulých letech.  Naším cílem je zrekapitulovat, co se za uplynulou dobu podařilo změnit a jaké problémy tíží naše občany v současnosti,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg

Veřejné projednání bude probíhat ve skupinách, které se budou individuálně věnovat následujícím tématům: vzdělávání, sport a volný čas, životní prostředí, bezpečnost, doprava, sociální soudržnost, podnikání, veřejná správa a územní rozvoj.

Jako garanti pro každou oblast budou ve všech skupinách přítomni zástupci úřadu sedmé městské části a partnerských organizací Projektu Zdravé město. Akci bude moderovat národní koordinátor Projektu Zdravé město a ředitel NSZM Ing. Petr Švec. Na závěr programu proběhne shrnutí poznatků a podnětů, k nimž jednotlivé skupiny dospějí.

V rámci setkání proběhne také první kolo výběru projektu, který bude realizován z tzv. participativní části rozpočtu. Praha 7 s touto novinkou přišla v letošním roce. Zastupitelstvo vyčlenilo část rozpočtu ve výši 1 mil. Kč, o jejímž využití rozhodnou samotní občané. Ti od poloviny roku posílali své návrhy na využití této částky, z nichž budou nyní vybrány ty nejzajímavější a nejpřínosnější. O vítězném projektu následně rozhodne široká veřejnost prostřednictvím hlasování v anketě.

Městská část Praha 7 se k členství v Národní síti zdravých měst ČR (NSZM) přihlásila na základě usnesení zastupitelstva z prosince 2008. Jedná se o mezinárodní certifikovanou asociaci místních samospráv založenou v roce 1994. Posláním NSZM je podporovat kvalitu veřejné správy na místní a regionální úrovni, zejména zaváděním mezinárodně uznávaných standardů, jako jsou Projekt Zdravé město, místní Agendy 21 aj.

08.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1282 x