O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Jak se hlídá Praha 7

Na sobotu 13. září 2014 připravila MČ Praha 7 ve spolupráci se záchrannými a bezpečnostními složkami hl. m. Prahy pátý ročník projektu „Jak se hlídá Praha 7“. Akce se uskuteční ve Stromovce před objektem bývalé Šlechtovy restaurace.

„Naším cílem je přiblížit činnost záchranných a bezpečnostních složek široké veřejnosti. Chceme ukázat občanům, s jakým vybavením pracují policisté a hasiči či jak probíhají jejich zásahy v různých situacích. Zároveň tuto akci vnímáme jako možnost poděkovat všem složkám integrovaného záchranného systému, které zasahují na území městské části Praha 7, za jejich velice záslužnou práci,“ uvedl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

Bohatý program se ve Stromovce uskuteční od 13 do 17 hodin.

Jedním z vrcholů bude ukázka zásahu speciální jednotky Policie ČR tzv. „těžkooděnců“ proti demonstrantům za pomoci psů a koní. Návštěvníky akce by měla tradičně přilákat také společná ukázka drezúry koní cvičených městskou a státní policií. Po úspěchu z předešlých ročníků příslušníci Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy opět představí ukázku vyprošťování osoby z havarovaného automobilu za pomoci speciální techniky a Aktivní zálohy Armády ČR budou prezentovat svou činnost, výstroj a výzbroj a naučí malé zájemce vojenské maskování obličeje. Součástí akce bude také expozice zachycujících vývoj policejních uniforem, vozidel a dalšího vybavení či autobus prevence městské policie. Přítomni budou také zástupci Českého červeného kříže, kteří návštěvníky seznámí s technikami poskytnutí první pomoci.

V rámci doprovodného programu bude probíhat klaunské vystoupení, hudební produkce, jízda na čtyřkolkách a řada her a soutěží. Pro děti zde bude připraven také skákací hrad a trampolína.

Program:

13:00 – 17:00 h -  Stromovka – před bývalou restaurací Šlechtovka