O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Zástupci Domu dětí a mládeže dostali symbolický klíč od vodárenské věže

Na zasedání Zastupitelstva v pondělí 8. září 2014 předal zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský symbolický klíč od vodárenské věže zástupcům Domu dětí a mládeže Praha 7. Vodárenskou věž nyní čeká rozsáhlá rekonstrukce. MČ Praha 7 počítá s tím, že se po jejím dokončení do renovovaných prostor vrátí klubová činnost pro děti a mládež.

„Předání klíče je symbolickým vyjádřením vůle městské části vrátit vodárenskou věž po rekonstrukci dětem. V médiích se v poslední době opakovaně objevily spekulace, že by tomu tak být nemělo, a zároveň se v Praze 7 podepisovala petice věnovaná zachování klubové činnosti v prostorách věže. Stejně jako na počátku plánování celé rekonstrukce mohu jednoznačně potvrdit, že se s působením Domu dětí a mládeže v renovované věži nadále počítá,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.

MČ Praha 7 rekonstrukci vodárenské věže na Letné připravuje již od roku 2006. Do plánování jejího budoucího využití se zapojili i občané Prahy 7, kteří se rovněž shodli na tom, že by zde měly pokračovat především sportovní a volnočasové programy pro děti a mládež. V tomto duchu byl také navržen projekt plánované rekonstrukce. Dalším záměrem městské části je stavbu ještě více otevřít široké veřejnosti. Nejvyšší prostory věže s vyhlídkovým ochozem s novorenesančními arkádami by proto měli sloužit širší škále kulturního a turistického využití. To se však nijak nedotkne dětských oddílů ve spodní části věže.

„V rámci příprav rekonstrukce bylo jedním z našich hlavních úkolů, nalézt pro děti vhodné zázemí, kde by mohly přečkat dobu staveních úprav. S Domem dětí a mládeže Praha 7 je tato záležitost dlouhodobě aktivně komunikována. Již se nám podařilo najít vhodné prostory v ul. Veletržní a Janovského a nyní s ředitelem DDM intenzivně jednáme o dalších dvou prostorách v ul. Milady Horákové a Tusarova,“ doplnil místostarosta MUDr. Tomáš Kaštovský.

Rekonstrukce vodárenské věže by měla začít ihned po zajištění náhradních prostor pro klubovou činnost. V rámci plánovaných úprav, které budou v několika etapách trvat zhruba rok, dojde k rozsáhlé renovaci objektu, včetně fasády, rozvodů, vytápění, kanalizace či vzduchotechniky. Výraznými změnami projdou také vnitřní dispozice věže. Revitalizace se dočká rovněž okolní pozemek, kde budou realizovány sadové úpravy či nové oplocení.

08.10.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1354 x