O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

„Praha 7 bezpečně on line 2014“ zahájeno

Obrázek bez popisku  Obrázek bez popisku  Obrázek bez popisku

Poslední srpnový týden si pedagogové na Praze 7 vyzkoušeli, jaké je to sedět ve školních lavicích a poslouchat přednášejícího.

Zúčastnili se totiž letní školy bezpečného internetu, kterou pořádala Městská část Praha 7 a Národní centrum bezpečnějšího internetu a je součástí komplexního vzdělávacího a osvětového projektu v oblasti prevence elektronického násilí a kriminality (více na http://www.saferinternet.cz/mestske-casti-prahy/praha-7-bezpecne-online-2014/index.php).

Učitelé ze ZŠ Umělecká, ZŠ Tusarova, ZŠ TGM Ortenovo nám., ZŠ Strossmayerovo nám., ZŠ Fr. Plamínkové, ZŠ Korunovační a Gymnázia Nad Štolou získali informace, jaké online služby děti nejvíce používají, jak jsou u nás právně zakotveny elektronické útoky a kriminalita, co je to kyberšikana, kybergrooming, sexting a další rizikové jevy, jak dětem pomoci těmto jevům předcházet a jak jim poskytnout první pomoc.

Celou akci zahájil radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

Obrázek bez popisku

02.09.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2645 x