O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Občané rozhodnou o využití části rozpočtu Prahy 7

Sedmá městská část v tomto roce přišla se zajímavou novinkou.
Ve svém rozpočtu vyčlenila tzv. participativní část ve výši 1 mil. Kč. Již nyní lze podávat návrhy na její využití.

„Participativní část rozpočtu přináší novou příležitost zapojit se do rozhodování o rozvoji a dění v městské části. Cílem je poskytnout obyvatelům Prahy 7 možnost navrhovat konkrétní využití prostředků z rozpočtu podle jejich představ o tom, co městská část aktuálně nejvíce potřebuje,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.

Návrhy na investiční akci na zkvalitnění veřejného prostoru nebo sportovní akci na veřejně přístupném místě v hodnotě do milionu korun lze zasílat do pondělí 15. 9. 2014 písemně na adresu Úřad městské části Praha 7, odbor životního prostředí, nábř. Kpt. Jaroše 1000, 170 00 Praha 7 nebo e-mailem na adresu: rozpocet@p7.mepnet.cz

Občané mohou v rámci přípravy svých návrhů rovněž využít konzultací pracovníků Úřadu MČ Praha 7, které si lze sjednat přes uvedené e-mailové spojení.

Koncem září se v rámci tradičního setkání Fóra zdravých měst uskuteční hlasování o nejzdařilejší návrhy. Podle počtu získaných hlasů budou návrhy zařazeny do ankety, v níž občané Prahy 7 rozhodnou o vítězi. Realizace vítězného návrhu proběhne v roce 2015.

„Kromě samotného vítěze budou pro městskou část velkou inspirací také další zajímavé návrhy, které se rovněž mohou promítnout v přípravě rozpočtu na příští rok,“ doplnil MUDr. Tomáš Kaštovský.

03.07.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2287 x