O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 vyhlásila soutěž Vize nové podoby Letenské pláně a Letenských sadů

Rada MČ Praha 7 na svém jednání v úterý 24. června 2014 vyhlásila veřejnou soutěž na návrhy úprav Letenské pláně a přilehlých prostor po otevření tunelového komplexu Blanka. Na tři nejlépe hodnocené návrhy čeká finanční odměna a nejlepších 5 návrhů bude zařazeno do následující diskuze s širokou veřejností. Soutěž navazuje na nedávné setkání odborné veřejnosti, připomínky od občanů Prahy 7, průzkumy veřejného mínění a další dlouhodobé analýzy tohoto unikátního prostoru.

Počátkem června tohoto roku jsme otevřeli diskuzi, jež se dotýká budoucí podoby a možného využití oblasti Letenské pláně a Letenských sadů. Tento významný prostor s jedinečným charakterem v oblasti širšího centra Prahy představuje jedno z nejvyhledávanějších míst k rekreaci a trávení volného času v rámci celého hlavního města. S blížícím se otevřením tunelu Blanka však celá oblast zůstává ve stavu provizoria a neexistuje žádný plán, jak to změnit. Protože důsledky dopadají nejvíce na občany Prahy 7, rozhodli jsme se převzít iniciativu a prostřednictvím veřejné soutěže získat smysluplné návrhy možných úprav, které by následně sloužily jako podklad pro naplánování budoucí podoby dané lokality,“ řekl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Podle občanů Prahy 7 by Letenská pláň měla sloužit i nadále především rekreačním, sportovním a kulturním potřebám. Veřejnost je proti zastavění prostoru, v úvahu by ovšem připadalo umístění dočasných zařízení pro sportovní či kulturní využití. Mezi další požadavky, které v debatě o budoucnosti Letné dosud zazněly, patří například také zřízení univerzálního zázemí pro pořádání veřejných akcí či realizace celoročních nebo sezónních sportovišť, vhodných pro danou lokalitu. Nutností je rovněž zachování volné plochy pro nejrůznější krizové situace. Kompletní popis rámcových parametrů soutěže najdou soutěžící v zadání.

Soutěž je otevřená pro kohokoli, kdo se chce do plánování budoucí podoby Letné zapojit. Své návrhy mohou přihlásit profesionální architekti a urbanisté, ale také například studenti architektury či laická veřejnost. Času mají dostatek, termín odevzdání je do 22. září 2014,
do 12 hodin.

Na přelomu září a října pak zasedne odborná komise, všechny návrhy posoudí a vybere 5 nejlepších. Nejlépe hodnocené návrhy obdrží odměny v následující výši: 1. místo – 30 000 Kč, 2. místo – 20 000 Kč a 3. místo – 10 000 Kč.

Ze závěrečného setkání s širokou veřejností nad 5 vybranými návrhy, které se uskuteční v průběhu října, vzejde finální koncept úprav.

24.06.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1446 x