O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 otevřela nové dětské hřiště ve vnitrobloku v Schnirchově ulici

Ve čtvrtek 5. června 2014 městská část Praha 7 a Sedmá ubytovací s.r.o. slavnostně otevřely nové dětské hřiště ve vnitrobloku Schnirchova 33. Využívat jej budou především děti z Mateřské školy Janovského a obyvatelé okolních domů. Součástí úprav vnitrobloku byla i obnova zeleně a přilehlých chodníků.

„Záměrem projektu bylo vybudovat zde moderní dětské hřiště, jež by sloužilo v první řadě dětem z MŠ Janovského, které vnitroblok využívají. V rámci naší snahy o kultivaci vnitrobloků byl zároveň upraven celý prostor tak, aby byl příjemným místem pro relaxaci obyvatel z okolních domů,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.

„Pro děti z MŠ Janovského představuje vnitroblok hlavní zázemí, kde mohou trávit čas venku na čerstvém vzduchu. Jsem proto velice ráda, že díky realizovaným úpravám si nyní mohou hrát na krásnému novém hřišti v útulnému a bezpečném prostředí,“ řekla Mgr. Dagmar Marková, ředitelka MŠ Nad Štolou, jejíž součástí je pracoviště MŠ Janovského.

Stavební práce probíhaly od listopadu loňského roku do konce května 2014. Na novém dětském hřišti byl instalován domek se skluzavkou, houpačka a tři pružinová houpadla. Plocha pod herními prvky je vyrobena z gumové pryže. Úprav se dočkala i přilehlá zeleň a chodníky. Byly zde vysazeny nové stromy, keře a trvalky. Odpočinková parková plocha je osazena novými lavičkami, lampami veřejného osvětlení a odpadkovými koši. U vstupu do vnitrobloku je situován dřevěný altán s úklidovou komorou a toaletami  (jedno WC je řešeno jako bezbariérové).

Stavbu dětského hřiště za cca 5,5 mil. Kč financovala společnost Sedmá ubytovací s.r.o.

Obrázek bez popisku  Obrázek bez popisku

09.06.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1862 x