O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Děti z celé Prahy se ve Stromovce opět připraví na bezpečné prázdniny

Ve čtvrtek 5. června 2014 se ve Stromovce uskuteční osmý ročník celopražské zábavně-preventivní akce Bezpečné prázdniny. Projekt zaměřený na nástrahy a nebezpečí, jimž mohou být děti vystaveny během prázdninového období, pořádá Městská část Praha 7 za finanční podpory hl. m. Prahy.

„Záměrem akce je upozornit děti na rizika, která jim hrozí v období blížících se letních prázdnin, a zábavnou formou je poučit, jak těmto ohrožením předcházet. Za osm let svého fungování získal tento projekt skutečně velký ohlas. Dnes se na letní prázdniny v sedmé městské části připravují děti doslova z celé Prahy,“ uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

Bezpečné prázdniny se uskuteční v centrální části Stromovky (přístup po cestě za Planetáriem), od 9:00 do 13:00 hodin.

Akce je určena pro žáky 1. – 5. tříd pražských základních škol a víceletých gymnázií. Účastníci se v rámci bohatého programu seznámí z řadou užitečných informací ohledně pohybu na silnici, nebezpečí při sportu, setkání s divokými zvířaty nebo toulavými psy a opomenuta nezůstanou rovněž rizika, která hrozí, když dítě zůstane samotné doma či nebezpečí internetu. Zároveň se děti dozvědí, jak poskytnout první pomoc, jak zavolat záchrannou službu, hasiče či policii a nahlédnou také do problematiky drog, šikany a obtěžování. V soutěžích dostanou návštěvníci příležitost si své nově nabyté poznatky otestovat. Připravena je rovněž řada cen a dárků.

„Letošní bohatý program přivede do Stromovky více než 1.600 dětí z 8 pražských městských částí,“ řekl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

Od 10 do 11 hodin na pódiu s programem pro děti vystoupí známý komik Václav Upír Krejčí.

Na Bezpečných prázdninách budou mít svá stanoviště Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy, Armáda ČR, Sdružení Linka bezpečí, Český červený kříž Praha 7, Zoologická zahrada hl. m. Prahy, Zdraví-život, Národní centrum bezpečnějšího internetu, YMCA Praha o.s., Armáda ČR, Promotým s.r.o., ESET-HELP, občanské sdružení, Ztracené děti o.s. a další odborníci v oblasti prevence a bezpečnosti.

Každý z účastníků zároveň obdrží informační brožurku Bezpečné prázdniny, kterou MČ Praha 7 vydala jako praktického rádce a pomocníka při krizových situacích.

Akce se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D.

Obrázek bez popisku

05.06.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1477 x