O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Žáci z Prahy 7 změří síly v T- ballovém turnaji

V pátek 23. května 2014 se na hřišti sportovního klubu SaBaT v Praze - Troji uskuteční velký T-ballový turnaj, v němž změří síly žáci ze šesti základních škol Prahy 7. Tuto stále oblíbenější hru žáci trénovali zdarma jednou týdně pod dohledem zkušených softballových a baseballových hráčů.

„Po čtvrt roce děti v této hře udělaly úžasné pokroky a první jarní teplé dny jim umožnily vyzkoušet své schopnosti pod širým nebem na školních hřištích, kde již nejsou omezeny zdmi svých tělocvičen a mohou lépe rozvíjet své dovednosti. Jako odměnu za jejich nadšení a elán, se kterým absolvují všechny tréninky, je pro ně na závěr letošní školní sezóny připraven velký T-ballový turnaj,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Bc. Daniel Štěpán.

T - ball je pálková hra pro děti od šesti do deseti let. Hlavní odlišnost od baseballu spočívá v tom, že hráč na pálce neodpaluje nadhozený míč, ale pálí míč ze stativu, tedy pevného stojanu s pružným zakončením. Díky této úpravě je hra pro děti velmi zábavná a akční. T-ball je zároveň bezkontaktním sportem a jako takový je vhodný pro smíšenou hru chlapců a dívek. Lze ho hrát i v tělocvičnách, a proto je zajímavým celoročním koedukačním sportem.

V  základních školách Prahy 7 je tato sportovní aktivita realizována ve spolupráci s občanským sdružením SaBaT Praha 7 a s Českou baseballovou asociací (ČBA), za finančního přispění hlavního města Prahy.

T-ballový turnaj se uskuteční na hřišti klubu SaBaT (v sousedství tramvajového mostu v Troji, přímo u Vltavy) v pátek 23. 5. od 9:00 do 13:00 hodin. Kromě samotného turnaje budou pro fandící spolužáky připraveny různé dovednostní soutěže.

26.05.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2448 x