O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2014

Praha 7 nastavila pravidla transformace nebytových prostorů na byty

Rada MČ Praha 7 schválila jednotnou koncepci transformace nebytových prostorů na byty trvalého bydlení. Radnice tímto způsobem reaguje na průběžný nárůst počtu obyvatel, zvyšující se poptávku po bydlení v Praze 7 i nižší zájem o pronájem nebytových prostorů.

„Sedmá městská část v posledních letech zaznamenává výrazný příliv obyvatel. Podle dat Českého statistického úřadu na našem území od roku 2007 přibylo více než 3.000 nových občanů. S ohledem na zvyšující se zájem o bydlení v Praze 7 v poslední době stoupá také počet žádostí o změnou užívání nebytových prostor na byty trvalého bydlení. Městská část z tohoto důvodu připravila transparentní a ucelenou koncepci, která žadatelům vytýčila jednotná pravidla, jak v takovém případě postupovat,“ uvedl zástupce starosty MUDr. Tomáš Kaštovský.

Žádosti o transformaci nebytových prostor na byty bude evidovat Odbor majetku Úřadu MČ Praha 7. U každé žádosti bude prověřeno, zda stávající stavebně-technický a kolaudovaný stav nebytových prostor svým charakterem umožňuje snadnou adaptaci na byt trvalého bydlení. Nájemce nebytového prostoru bude dále povinen předložit zpracovanou projektovou dokumentaci spolu s veškerými potřebnými doklady. V případě kladného posouzení ponese nájemce veškeré náklady spojené s transformací nebytového prostoru. Rovněž se zaváže hradit za byt nájemné ve stejné výši, jako platil dosud za nebytový prostor.

16.05.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1627 x