Česky   English

MŠ Nad Kazankou

Obrázek bez popisku

MŠ Nad Kazankou   

Zřizovatel mateřské školy je MČ Praha – Troja.  

Adresa: Nad Kazankou 230/30, 171 00, Praha 7 - Troja     

Ředitelka

Bc. Vladimíra Barešová

284 690 495

Zástupkyně ředitelky

Zuzana Kicovová

739 563 140

www.mstroja.cz

Email:  ms.troja@volny.cz

    Kapacita MŠ: 60 dětí

Mateřská škola Nad Kazankou je škola s více než 60ti letou tradicí. Od roku 1945 sídlí v bývalé rodinné vile, postavené v předválečném období, uprostřed rozlehlé zahrady, obklopena zelení, spolu se svým zřizovatelem, OÚ MČ Praha – Troja.

Netradiční  budova mateřské školy je obklopena rozlehlou zahradou, na  které v současné době probíhá rozsáhlá celková revitalizace a rekonstrukce. Po jejím dokončení budou děti z  mateřské školy moci plně využívat moderně vybudovaná a vybavená hřiště s dřevěnými herními prvky, rozsáhlé travnaté plochy, pískoviště, altán, především v letních měsících jim zpříjemní pobyt venku posezení a hry u kašny  i oblíbené mlhoviště.

Filosofií mateřské školy je pozitivní přístup k dítěti a jeho práci, podpora vlastní činnosti a svobody dítěte. Podporujeme zdravý životní styl, vedeme děti k utváření dobrých vzájemných vztahů, ke spolupráci a přátelství. Důraz klademe na příjemnou a laskavou atmosféru v celé mateřské škole a mezi všemi partnery.

Motto: „ Vytvořme společně místo, kde budou děti, učitelé a rodiče spokojenými a vzájemně se respektujícími partnery!“

Kapacita mateřské školy je 60 dětí a jsou rozděleny do 2,5 třídy.

Škola má vytvořený školní vzdělávací program s názvem“ Poznáváme spolu svět“, který umožňuje dětem získávat především sociální zkušenosti, základní poznatky o životě a prostředí, které dítě obklopuje a poskytuje základy a podněty potřebné k celoživotnímu vzdělávání.

Program je rozdělen do 4 integrovaných bloků – Podzim, Zima, Jaro Léto, na jejichž základě si každá třída vytváří své třídní programy. Součástí programu je Angličtina pro předškolní děti a plavecký výcvik. Každoročně pořádáme školu v přírodě, připravujeme společné akce s rodiči, Trojským Sokolem, využíváme blízkosti Zoo a Botanické zahrady, spolupracujeme s ekologickými centry.

Nadstandartní aktivity – Keramika a Tanečky

Fotogalerie

MŠ Nad Kazankou foto (1).jpg  MŠ Nad Kazankou foto 2.jpg

17.09.2014 - Administrátor P7 ; Přečteno: 13469 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7