O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2013

Letní Ligový pohár odstartuje už tento čtvrtek

Vše může začít. Organizátoři Letního ligového poháru Prahy finišují s přípravami druhého ročníku fotbalového turnaje, jenž odstartuje už tento čtvrtek v Generali Areně na Letné, aby v pátek a v sobotu pokračoval v areálu Loko Vltavín. Na akci, která bude věnována nejen fotbalu, ale díky připravovanému fanprogramu s dětským dnem i zábavě pro rodiny s dětmi, se znovu představí čtyři tradiční pražské celky – AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905, FK Viktoria Žižkov a FK Loko Vltavín.

Již v minulém roce, podle ohlasů a reakcí, ukázal Letní ligový pohár Prahy, že akce podobného typu v hlavní metropoli České republiky chyběla. Turnaj se opět koná ve spolupráci s klubem Loko Vltavín za podpory Městské části Praha 7. Během tří dnů budou mít diváci jedinečnou možnost přiblížit se svému oblíbenému týmu, uvidí v akci tradiční pražské kluby krátce před startem nové sezony a navíc si společně se svými ratolestmi užijí velké množství zábavy nejen na fotbalovém trávníku. Letní čas v Praze vyplněný fotbalem je díky Letnímu ligovému poháru Prahy už podruhé skutečností,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu.

Městská část Praha 7 už podruhé připravila sportovně zábavný projekt s Pražským fotbalovým svazem.

V polovině července se Holešovice opět stávají centrem dění na pražské fotbalové mapě. Historicky první letní turnaj pražských ligových mužstev se loni setkal s velkou diváckou odezvou a pevně věřím, že letošní pokračování bude přinejmenším stejně úspěšné. Na základě pozitivních ohlasů zúčastněných klubů i fotbalových příznivců si troufám tvrdit, že se Letní ligový pohár Prahy již nyní zvolna zabydluje v povědomí veřejnosti jako nová tradice před zahájením fotbalové sezóny,“ doplnil Josef Neuberg, zástupce starosty MČ Praha 7.

Letní ligový pohár Prahy bude gradovat v sobotu, kdy se v areálu Loko Vltavín odehrají rozhodující duely, ale především se návštěvníci dočkají bohatého doprovodného programu. Hudební produkce, zábavný program pro děti, autogramiáda fotbalistů Sparty i „Klokanů“, napínavé souboje fanoušků a fotbalistů na herních konzolích či ve stolním fotbálku, včetně vystoupení mistra světa a České republiky v této disciplíně Ladislava Křepelky. To vše přinese druhý ročník Letního ligového poháru Prahy.

Rozpis Letního ligového poháru Prahy

Čtvrtek 11. 7. 2013

19:00 AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 (Generali Arena)

Pátek 12.7.2013