O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2013

Děti z celé Prahy se v Letenských sadech opět připraví na bezpečné prázdniny

V pátek 21. června 2013 se v Letenských sadech uskuteční sedmý ročník celopražské preventivně-bezpečnostní akce Bezpečné prázdniny. Projekt zaměřený na nástrahy a nebezpečí, jimž mohou být děti vystaveny během prázdninového období, pořádá městská část Praha 7 za finanční podpory hl. m. Prahy od 9:00 do 14:00 hodin.

„Záměrem akce je upozornit děti na rizika, která jim hrozí v období blížících se letních prázdnin, a zábavnou formou je poučit, jak těmto ohrožením předcházet. Za sedm let svého fungování získal tento projekt skutečně velký ohlas. Dnes se na letní prázdniny v sedmé městské části připravují děti doslova z celé Prahy,“ uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

Akce je určena pro žáky 1. – 5. tříd pražských základních škol a víceletých gymnázií. Účastníci se v rámci bohatého programu seznámí z řadou užitečných informací ohledně pohybu na silnici, nebezpečí při sportu, setkání s divokými zvířaty nebo toulavými psy a opomenuta nezůstanou rovněž rizika, která hrozí, když dítě zůstane samotné doma či nebezpečí internetu. Zároveň se děti dozvědí, jak poskytnout první pomoc, jak zavolat záchrannou službu, hasiče či policii a nahlédnou také do problematiky drog, šikany a obtěžování. V soutěžích dostanou návštěvníci příležitost si své nově nabyté poznatky otestovat. Připravena je rovněž řada cen a dárků.

„Termín letošních Bezpečných prázdniny jsme museli kvůli povodním o čtrnáct dní posunout, zároveň jsme z důvodu bezpečnosti nuceni jej z podmáčené Stromovky přestěhovat do Letenských sadů. Přes tyto vynucené změny máme potvrzenu účast tisícovky dětí z jedenácti pražských městských částí,“ řekl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

Od 9 hodin bude na pódiu probíhat doplňkový zábavný program s Hafíkem, od 10.30 do 11.00 hodin na pódiu vystoupí známý komik Václav Upír Krejčí a od 11.00 do 11.30 proběhne vystoupení kouzelníka Raye Salmana..

Na Bezpečných prázdninách budou mít svá stanoviště Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy, Armáda ČR, ZOO Praha, OS ČČK Praha 7, Sdružení Linka bezpečí, Občanské sdružení Česká koalice proti tabáku, o.s., Promotým s.r.o, Zdraví – život, Saferinternet.cz, YMCA a další odborníci v oblasti prevence a bezpečnosti.

Každý z účastníků zároveň obdrží informační brožurku Bezpečné prázdniny, kterou MČ Praha 7 vydala jako praktického rádce a pomocníka při krizových situacích.

19.06.2013 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2324 x